نظامیان رژیم اسرائیل برای چهارمین روز متوالی به برخی مناطق در کرانه باختری از جمله جنین یورش برده بیش از ۱۰ نفر را بازداشت کردند که این یورش به درگیری با نیروهای مقاومت منجر شد.

نظامیان اشغالگر رژیم اسرائیل بامداد امروز چهارشنبه پس از یورش به شهرک قباطیه در مجاورت جنین، هدف تیراندازی مبارزان مقاومت قرار گرفتند.

نظامیان رژیم صهیونیستی که با لباس شخصی به این شهرک حمله کرده بودند، «مصعب حنایشه» جوان فلسطینی تحت تعقیب را بازداشت کردند.

اردوگاه جنین , کرانه باختری , فلسطین ,

شهادت جوان فلسطینی در نابلس

وزارت بهداشت فلسطین از شهادت «محمد حسن عساف» جوان فلسطینی در شهر نابلس واقع در کرانه باختری خبر داد. او در جریان درگیری‌های این شهر با نظامیان صهیونیست زخمی شده بود که بر اثر جراحات وارده شهید شد.

وزارت بهداشت فلسطین همچنین گفت که ۱۱ نفر در یورش نظامیان رژیم اسرائیل زخمی شده که هفت تن از ‌آن ها با گلوله جنگی بوده است.

نظامیان صهیونیست از روز یکشنبه به‌دنبال عملیات استشهادی تل‌آویو به اردوگاه جنین که گفته می‌شود شهید رعد فتحی از آنجا عزیمت کرده بود، یورش برده و ده‌ها نفر را بازداشت کرده‌اند. این یورش‌ها منجر به شهادت سه تن از فلسطینیان شده است.

یورش صهیونیست‌ها همانند روز گذشته محدود به جنین و اطراف آن نیست، بلکه امروز چهارشنبه نیز به مناطقی در نابلس یورش بردند و با مقابله نیروهای مقاومت، به درگیری مسلحانه منجر شد. بعد از جنین، شهر نابلس هم در حال مسلح شدن است و به کانونی برای رویارویی بین رزمندگان فلسطینی و اشغالگران صهیونیست تبدیل شده است

خبرگزاری شهاب فلسطین شمار بازداشتی‌های اخیر در کرانه باختری را ۱۰ نفر اعلام کرده است. عمده این بازداشتیها در نابلس و جنین بوده است. در شهر قلقیلیه (واقع در غرب کرانه باختری) که یورش انجام شد، نظامیان صهیونیست با اقدام به پرتاب نارنجک گازی، به برخی اموال آسیب زدند.

در برخی از ورودی‌های شهر جنین، جوانان از قبل برای مقابله با یورش نظامیان رژیم صهیونیستی موانعی ایجاد کردند که ورود متجاوزان را کُند می‌کرد.

اردوگاه جنین , کرانه باختری , فلسطین ,

دو روز به عید پِـسَح (عید خروج بنی‌اسرائیل از مصر و حرکت به‌سمت سرزمین کنعان در زمان حضرت موسی) مانده است و رژیم صهیونیستی بیم آن دارد که تحولات اخیر و تنش ایجادشده در برخی مناطق علیه صهیونیست‌ها تشدید شود، به‌ویژه این‌که صهیونیست‌ها افراطی به‌بهانه همین عید، قصد دارند مراسم‌هایی مانند ذبح و قربانی در مسجد الاقصی انجام دهند.

دیروز گروه‌های فلسطینی در بیانیه‌ای مشترک درباره این اقدامات و هتک حرمت به مقدسات و اماکن اسلامی هشدار دادند و تل‌آویو را مسئول هرگونه درگیری و تنش دانستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *