رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان گفت: قیمت مرغ در همدان به کمتر از حد مصوب رسیده است.
جواد عاشوری با بیان اینکه عرضه مرغ در بازار همدان بیش از حد نیاز مردم است، اظهار داشت: همین امر سبب ایجاد بازار رقابتی و کاهش قیمت‌ها شده است.

وی با اشاره به اینکه قیمت مصوب هر کیلو مرغ ۳۱ هزار تومان اعلام شده است، تصریح کرد: اما در بازار به نرخ ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان هم فروخته می‌شود.

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان با تاکید بر اینکه در حال حاضر با مازاد عرضه مرغ مواجه هستیم، گفت: بخشی از مرغ‌های مازاد توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری و به صورت منجمد ذخیره‌سازی می‌شود.

عاشوری با بیان اینکه تقاضای خرید مرغ کاهش یافته است، عنوان کرد: بیشترین مقدار خرید مردم مربوط به شب عید بوده است.

وی از افزایش جوجه‌ریزی‌‌ها در فصل بهار خبر داد و گفت: در ماه‌های آینده کمبودی در تامین و توزیع مرغ مورد نیاز مردم نخواهیم داشت.

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان از امکان ارسال مرغ‌های مازاد همدان به استان‌های دیگر خبر داد و گفت: قبلا این امکان وجود نداشت.

عاشوری با بیان اینکه روزانه بیش از ۶۰ تن مرغ در بازار همدان عرضه می‌شود، اظهار داشت: انواع برندها مانند مرغ شمال، مهاباد و غیره در بازار موجود است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت بازار تخم‌مرغ اشاره کرد و گفت: در زمینه تخم‌مرغ هم کاهش قیمت داشته‌ایم.

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان با تاکید بر اینکه قیمت مصوب هر کیلو تخم‌مرغ در خرده‌فروشی ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان است، اظهار داشت: اما به علت افزایش عرضه، این قیمت به ۲۰ هزار تومان رسیده است.

بیشتر بخوانید
گوشت و مرغ سهیمه‌ای در کیش به قیمت سال گذشته عرضه می‌شود

۳۸۰ تن مرغ منجمد تنظیم بازار در پردیس توزیع شد

تولید مرغ در همدان مازاد بر نیاز شد

عاشوری با بیان اینکه روزانه ۲۵ تا ۳۰ تن تخم‌مرغ در بازار عرضه می‌شود، تصریح کرد: بخشی از تخم‌مرغ‌ها به صورت مازاد باقی می‌ماند.

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.