پس از تحریم انتخابات پارلمانی توسط حزب تحریک انصاف و استعفای گسترده اعضای آن از پارلمان، شهباز شریف به عنوان نخست وزیر جدید پاکستان انتخاب شد.

پس از اعلام استعفای نمایندگان حزب تحریک انصاف پاکستان از پارلمان این کشور و تحریم انتخابات نخست وزیری، «شهباز شریف» رئیس حزب مسلم لیگ (نواز) به عنوان بیست و سومین نخست وزیر پاکستان تعیین شد.

به گزارش «اکسپرس تریبون»، شهباز شریف به عنوان نامزد احزاب اپوزیسیون مشترک با ۱۷۴ رأی از مجموع ۳۴۲ رأی ممکن به عنوان نخست وزیر جدید پاکستان انتخاب شد.

شریف در سال ۲۰۱۸ که عمران خان با ۱۷۶ رأی پیروز شده بود نیز نامزد کرسی نخست وزیری بود، اما در آن زمان ۹۶ رأی را کسب کرد.

«قاسم سوری» پیش از آغاز رأی گیری در دفاع از حکم قبلی خود برای ممانعت از استیضاح عمران خان گفت: آیا صحبت از سیاست خارجی مستقل، اقتصاد مستقل و مبارزه با اسلام هراسی تقصیر عمران خان است؟ آیا او به دلیل امتناع از بردگی (آمریکا) مجازات شد؟

پس از آن نیز «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه دولت عمران خان و از اعضای ارشد حزب تحریک انصاف سخنرانی کرد و سپس اعضای این حزب با برخاستن از کرسی‌های خود و سر دادن شعار پارلمان را ترک کردند.

پس از آن نیز سوری با اظهار اینکه «دیگر وجدانش اجازه نمی‌دهد تا بخشی از این روند باشد» و کرسی ریاست پارلمان را به «ایاز صادق» از حزب مسلم لیگ (نواز) داد و رأی گیری صورت گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *