شهید شمسی‌پور شهید شاخص ورزش و جوانان کشور شد.

براساس اعلام اداره کل ورزش و جوانان استان همدان، سردار شهید علیرضا شمسی‌پور به عنوان شهید شاخص جامعه ورزش و جوانان کشور در سال ۱۴۰۱ معرفی شد.این انتخاب از سوی وزارت ورزش و جوانان و بسیج ورزشکاران کشور صورت گرفته است.

 مردی از جنس نور 

سردار شهید علیرضا شمسی‌پور در سال ۱۳۴۲ در شهر همدان متولد شد پس از دوران خدمت سربازی فرمان امام خمینی (ره) را لبیک گفت و برای تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی داوطلبانه بسیجی شد. 

شهید شمسی‌پور پس از یک سال فعالیت در پایگاه بسیج مسجد امیرالمومنین (ع)  لباس پاسداری بر تن کرد و از سال ۶۳ برای دفاع از مرزهای کشور و نبرد با دشمن بعثی مدام در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشت.وی در عملیات کربلای ۴ معاون دسته غواصی شد و پس از شهادت داریوش ساکی فرماندهی این دسته را بر عهده گرفت. 

از دوستان وهمرزمان سردار شهید علی چیت‌سازیان بود و سردار چیت‌سازیان را الگوی خود می‌دانست، وی در ماموریتی که به شهادت این سردار بزرگ سپاه اسلام منجر شد همراه شهید چیت‌سازیان بود و در این ماموریت مجروح شد.”

شهید شمسی‌پور که در اواخر جنگ به فرماندهی گردان می‌رسد در ۸ سال دفاع مقدس بارها مجروح و ۳ بار نیز شیمیایی می‌شود.

پس از پایان جنگ تحمیلی برای حفظ خاطرات و ارزش‌های دفاع مقدس به عنوان راوی دفاع مقدس به همراه کاروان راهیان نور به مناطق جنگی می‌رود و از سوی دیگر برای بازگرداندن پیکر پاک شهیدانی که دور از وطن مانده بودند نیز به جمع جستجوگران نور می‌پیوندد و سال‌ها در مناطق جنگی به تفحص پیکر شهدا می‌پردازد.

معمار ورزش نوین همدان

اما علاوه بر حضور گسترده در میدان جنگِ سخت، شهید شمسی‌پور سنگر جنگ نرم با دشمن را خالی نمی‌گذارد و با فعالیت مستمر در عرصه ورزش به  پرورش روح و جسم جوانان این مرز و بوم به ویژه جوانان همدانی می‌پردازد.

سردار شهید علیرضا شمسی پور در لباس مربی، داور، مدیر چند باشگاه فوتبال ( فجر و پاس) ، رئیس چند هیئت ورزشی ( دوچرخه سواری و تیراندازی)،رئیس بسیج ورزشکاران استان، رئیس تربیت بدنی سپاه همدان و عضو هیئت رئیسه فدراسیون دوچرخه سواری خدمات شایانی به ورزش همدان داشته است؛ چنان که از وی به عنوان معمار ورزش نوین همدان یاد می‌کنند.

شهید شمسی‌پور در دوران حضور پرثمرش در عرصه ورزش، قهرمانان مطرحی را به ورزش همدان و کشور معرفی کرد که از آن جمله می‌توان از احمد جمشیدیان، بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال و مربی فعلی تیم پاس همدان، بابک صمدیان، مربی سابق تیم شهرداری همدان و مه‌لقا جام‌بزرگ، تیرانداز المپیکی همدان یاد کرد.

سردار شهید در ۱۳ اردیبهشت ماه سال ۹۵ در عملیات تفحص شهدا در منطقه کانیمانگا ( پنجوین عراق) بر اثر انفجار مین به درجه رفیع شهادت نائل آمد و با رسیدن به آرزوی دیرینه خود به جمع دوستان و همرزمان شهیدش پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *