نظامیان رژیم اسرائیل با یورش به جنین در کرانه باختری علاوه بر محاصره خانه شهید عملیات تل‌آویو و تخریب اثاثیه آن، با نیروهای مقاومت در اردوگاه جنین درگیر شدند که بر اثر آن تاکنون یک جوان فلسطینی به شهادت رسیده است.

رسانه‌های محلی فلسطینی ویدیویی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند که نشان می‌دهد نظامیان صهیونیست سوار بر خودروی‌های زرهی به‌طور گسترده به اردوگاه جنین یورش بردند.

در پی این حمله، درگیری شدیدی در این منطقه بین مبارزان فلسطینیان و صهیونیست‌ها به وقوع پیوست.

یورش نظامیان اسرائیلی به جنین یک شهید و ۱۵ زخمی به‌جای گذاشت

یورش گسترده امروز نظامیان رژیم اسرائیلی به اردوگاه جنین تا لحظه انتشار این گزارش، یک شهید و ۱۵ زخمی به‌همراه داشته است.

نظامیان رژیم اسرائیل با یورش به منطقه جنین در کرانه باختری رود اردن و اردوگاه جنین اقدام به تخریب اثاثیه خانه شهید رعد فتحی، مجری عملیات شهادت طلبانه تل‌آویو در روستای دیر غزاله کردند.

تصاویر منتشرشده از منزل نشان می‌دهد که نظامیان صهیونیست همه اثاثیه خانه شهید را به‌هم زده‌اند و آن را کامل گشته و برای خانواده وی مزاحمت ایجاد کرده‌اند.

فلسطین , کرانه باختری , مسجد الاقصی , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

پدر شهید عملیات تل‌آویو حاضر به تسلیم نشد

به‌رغم یورش نظامیان رژیم اسرائیل به روستای دیر غزاله و منزل شهید رعد فتحی و محاصره آن، پدر این شهید تسلیم نظامیان صهیونیست نشده است.

هدف اولیه صهیونیست‌ها دستگیری پدر و برادر مجری عملیات شهادت‌طلبانه تل‌آویو بود.

فلسطین , کرانه باختری , مسجد الاقصی , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,
فلسطین , کرانه باختری , مسجد الاقصی , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

همزمان با ورود نظامیان صهیونیست به جنین، نیروهای مقاومت در اردوگاه به‌سمت آن‌‌ها تیراندازی کرده‌اند و گزارش‌ها حکایت از آن دارد که درگیری مسلحانه در این منطقه رخ داده است.

فیلم‌های منتشرشده از جنین نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی نیروهای زیادی به این منطقه گسیل داشته است.

خبرگزاری شهاب گزارش داد که نظامیان صهیونیست در چند منطقه اقدام به یورش و گشت‌زنی کرده و نیروهای نظامی بیشتری به این مناطق اعزام کرده‌اند. یکی از مناطقی که مورد یورش قرار گرفته، روستای «برقین» در جنین است.

تصاویر منتشرشده از ورودی اردوگاه جنین شمار زیاد نیروهای صهیونیست را نشان می‌دهد که داخل خودروهایشان منتظر صدور دستور برای ورود به این اردوگاه پناهندگان هستند. سابقه نداشته است که رژیم اسرائیل بدون درگیری وارد این اردوگاه شود که طی سال‌های‌ اخیر به پایگاه مردمی و مسلحانه مقاومت تبدیل شده است.

جنگ خیابانی در جنین

شهاب گزارش داد که درگیری‌های مسلحانه به‌شدت در خیابان‌های اردوگاه جنین در حال جریان است و نیروهای مقاومت تلاش دارند یورش گسترده صهیونیست‌ها را متوقف کنند.

وزارت بهداشت فلسطین (تشکیلات خودگردان) اعلام کرد که چهار نفر در این درگیری‌ها زخمی شده‌‌اند که به بیمارستان ابن‌سینا منتقل شده‌اند و حال همه آن‌ها پایدار است.

به‌دنبال این یورش، از بلندگوهای مساجد جنین ندای مقابله با متجاوزان و دفاع از آرمان فلسطین به گوش می‌رسد

هویت شهید فلسطینی مشخص شد

یکی از این نیروهای مقاومت به‌نام «احمد السعدی» حین درگیری با نظامیان صهیونیست به درجه شهادت رسیده است. وی از اعضای وابسته به گردان‌های القدس شاخه نظامی جهاد اسلامی ـ گردان‌های جنین محسوب می‌شود.

فلسطین , کرانه باختری , مسجد الاقصی , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

تشییع پیکر شهید السعدی

مردم فلسطین با حضور گسترده خود پیکر احمد اسعدی جوان فلسطینی را که در درگیری‌های امروز جنین به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید تشییع کردند.

فلسطین , کرانه باختری , مسجد الاقصی , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

تله انفجاری مبارزان فلسطینی برای نظامیان صهیونیست

ویدیوهایی در رسانه‌های محلی فلسطین منتشر شده است که نشان می‌دهد نظامیان صهیونیست در جنین در دام تله انفجاری مبارزان فلسطینی قرار گرفتند.

مبارزان فلسطینی در جریان یورش صهیونیست‌ها به جنین با آنان به‌شدت درگیر شده در نهایت آن‌ها را وادار به عقب‌نشینی از این اردوگاه کردند.https://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/j8iZf/vt/frame

گردان جنین سرایا القدس تأکید کرد مجاهدین فلسطینی همچنان مقابل یورش نظامیان صهیونیست مقاومت کرده و تلفاتی را به آنها وارد کرده‌اند.

چرا اردوگاه جنین اهمیت دارد؟

اردوگاه جنین که در مجاورت شهر جنین قرار دارد، یکی از پایگاه‌های مقاومت فلسطینی به‌ویژه «سرایا القدس» شاخه نامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین است.

ارتش رژیم صهیونیستی طی دو دهه گذشته بارها با یورش به این اردوگاه ادعای سرکوب مبارزان فلسطینی را کرده است اما هر بار جوانان بیشتری به مبارزه با رژیم صهیونیستی از داخل این اردوگاه خارج شده‌اند.

با توجه به همین امر نیز مبارزان فلسطینی که از زندان «گلبوع» رهایی پیدا کرده بودند قصد رساندن خود به داخل اردوگاه را داشتند زیرا از دیدگاه فلسطینیان اردوگاه جنین قلعه‌ای است که مبارزان فلسطینی می‌توانند در آن مقابل  صهیونیستها مقاومت بیشتری داشته باشند.

فلسطین , کرانه باختری , مسجد الاقصی , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

اردوگاه جنین بعد از ۲۰ سال بار دیگر شکست را به صهیونیست‌ها تحمیل کرد

۲۰ سال پیش تقریباً در چنین روزهایی بود که ارتش رژیم اسرائیل برای پایان دادن به حضور گروه‌‌های مقاومت در اردوگاه جنین، گسترده‌ترین عملیات نظامی خود تحت عنوان “دیوار بازدارنده” را انجام داد.

در جریان عملیات دیوار بازدارنده رژیم صهیونیستی که یکی از مهم‌ترین عملیات ضدصهیونیستی چند دهه اخیر لقب گرفت، یک ستون از نظامیان صهیونیست که به اردوگاه یورش برده بودند، در کمین مبارزان فلسطینی قرار گرفت و ۱۳ نظامی آنها در محل به هلاکت رسیدند.

این امر باعث شد نظامیان صهیونیست از بیم تله‌های انفجاری مبارزان فلسطینی دیگر در کوچه‌های این اردوگاه تردد نکنند و با تخریب دیوار خانه‌های مردم یک به یک آنها را به تصرف خود در آورند.

نظامیان صهیونیست در جریان یورش امروز به جنین و بعد از ساعت‌ها تلاش وارد منزل مجری عملیات شدند اما هیچ کس را در آنجا پیدا نکردند.

“یواو زیتون” خبرنگار روزنامه عبری‌زبان یدیعوت آحارونوت در این باره نوشت که شماری از نظامیان اسرائیلی از اردوگاه جنین عقب‌نشینی کردند و منزل مجری عملیات تل‌آویو خالی بوده است برای همین کسی بازداشت نشده است و هم‌اکنون نظامیان اسرائیلی در حال آماده شدن برای تخریب این خانه هستند.

با وجود عدم اعتراف رسمی رژیم صهیونیستی و سکوت کامل رسانه‌های این رژیم، فیلمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن مجروحان یا کشته‌های این رژیم با بالگرد از محل درگیری منتقل می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *