فلسطینی‌ها در حالی مقابل منزل عامل شهادت طلبانه در تل آویو تجمع کرده‌اند که صهیونیستها از شب وحشتناکی که پشت سرگذاشته اند، سخن گفتند.

منابع فلسطینی از حضور خیل عظیمی از فلسطینی‌ها مقابل منزل «رعد حازم» در جنین خبر دادند.

این در حالی است منابع صهیونیست اعلام کردند که «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور بستن گذرگاه «الجلمه» تا اطلاع ثانونی با هدف منزوی کردن جنین و ممانعت از تردد ساکنان آن به اراضی ۴۸ را داده است.

همزمان این عملیات زلزله سیاسی و امنیتی در محافل صهیونیست به پا کرده است زیرا در شرایطی رخ داد که نظامیان رژیم صهیونیستی در آماده باش به سر برده و نظامیان احتیاط این رژیم فراخوانده شده و تدابیر امنیتی شدیدی به اجرا درآمده بود.

بنت: دوره بسیار سختی در پیش داریم

نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به عملیات ضد صهیونیستی در تل آویو گفت: دوره بسیار سخت و چالشی است که احتمالا ادامه دار است. به اسرائیلی‌ها می‌گویم که آنچه گذشت روز سختی بود. کسانی که می خواهند روحیه ما را بشکنند، تنها نیستند.

از سوی دیگر بنی‌گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی هم گفت: خوب است که تشکیلات خودگردان این حمله تروریستی را محکوم کرده است. اما خواسته من این است که علاوه بر محکومیت، تشکیلات خودگردان فلسطین اقدامات خود را علیه آنچه که به گفته وی «تروریست‌ها» خواند، افزایش دهد.

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در موضعی خفت بار، عملیات قهرمانانه شب گذشته در تل آویو که به هلاکت و زخمی شدن ده‌ها صهیونیست منجر شد را محکوم کرد و مدعی شد که اینگونه اقدامات صرفا به تشدید خشونت و درگیری‌ها منجر خواهد شد!

خبرنگاران صهیونیست شوک زده از این عملیات سخن گفتند.

«نبر دفوری» خبرنگار صهیونیست در توییتی گفت: حوادث زیادی را دیده‌ام اما بحران و فشاری که هم اکنون در خیابان «دیزینگوف» حاکم است را ندیده‌ام. همانند این شب در زندگی‌ام ندیده‌ام زیرا نیروهای امنیتی اطلاعی از هویت این عملیات ندارند و صدها نفر از نیروها و ارتش در کوچه و اماکن تجاری به دنبال عامل این عملیات هستند.

گزارشگر کانال صهیونیستی «کان» هم گفت: مدت‌های طولانی است که این حجم از نیرو در خیابان‌ها ندیدم.

یکی از صهیونیست‌هایی که از معرکه جان به در برده است، از عملیات شهادت طلبانه به خبرگزای واللا گفت: فقط امیدوار بودم که کشته نشوم. فقط می‌دویدم و به پشت سرم نگاه نمی‌کردم.

این رسانه صهیونیست از آنچه در تل آویو رخ داد به عنوان فیلم رعب آور نام برد.

«تساحی دبوش» خبرنگار صهیونیست در فیس بوک خود نوشت: آنچه دیدم قابل باور و تصور نیست، جنگ در خیابانها!

«بتسلئیل سموتریتز» عضو کنست رژیم صهیونیستی خواستار محدودیت علیه فلسطینی‌ها شد.

همزمان کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی اسامی کشته شدگان صهیونیست را «تومر مراد و ایتام ماجینی» اعلام کرد.

منابع بیمارستانی «ایخیلوف» از وخامت حال یکی از زخمی شدگان عملیات شهادت طلبانه در تل آویو خبر دادند و اینکه با مرگ دست و پنجه نرم می‌کند.

رسانه‌های صهیونیست همچنین جزئیات از عملیات خیابان دیزنکوف در تل آویو منتشر کردند.

عامل عملیات شهادت طلبانه به مدت ۹ ساعت و مسافتی سه مایل و نیمی را قبل از اینکه به یگانی از شاباک در یافا درگیر و شهید شود، را طی کرده است.

همزمان با اوج گیری عملیات ضدصهیونیستی، شیخ «عکرمه صبری» خطیب مسجدالاقصی از مردم فلسطین خواست که به مسجدالاقصی برای برگزاری اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان بیایند.

وی ضمن دعوت از فلسطینی‌ها برای حضور گسترده در اولین نماز جمعه ماه رمضان افزود: فلسطینی‌هایی هم که به علت محدودیت‌های صهیونیستها نتوانند به مسجدالاقصی برسند، اجر می‌برند.

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *