رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان با بیان اینکه قیمت گوجه فرنگی در همدان‌ به ۴۰ هزار تومان رسید، گفت: مشکلات حمل و نقل سبب گرانی اقلامی مانند گوجه فرنگی، خیار و سیب زمینی در بازار میوه و تره بار همدان شده است.

در دو روز گذشته قیمت محصولاتی مانند گوجه فرنگی، خیار و سیب زمینی در بازار همدان جهش قابل توجهی داشته است.این افزایش قیمت درحدی بوده که روز گذشته قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در واحدهای خرده فروشی شهر همدان به ۴۰ هزار تومان هم رسیده است.

دیروز نرخ هر کیلو خیار ۱۵ هزار و سیب زمینی هم کیلویی با قیمت ۱۵ هزار تومان عرضه شد.با توجه به اینکه قیمت ۴۰ هزار تومانی گوجه و گرانی سایر محصولات توجه مردم را به خود جلب کرده است به سراغ رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان رفتیم تا علت این گرانی ناگهانی را جویا شویم.

رضا البرزی با بیان اینکه مشکلات موجود در حمل و نقل و حوزه ماشین‌های سنگین حمل بار در روزهای گذشته سبب کمبود ورود بار به همدان شده است، تصریح کرد: این موضوع کشوری بوده و خوشبختانه امروز برطرف شده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز مقدار زیادی از بار گوجه فرنگی، خیار و سیب‌زمینی وارد میدان بار همدان شده است، گفت: قیمت گوجه فرنگی نسبت به دیروز ۵۰ درصد کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان با اشاره به اینکه دیروز قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در میدان بار همدان ۲۸ هزار تومان بود، اظهار داشت: با اعمال سود خرده‌فروشان بر محصولات، قیمت به بالای ۳۰ هزار تومان رسید.

البرزی با بیان اینکه امروز ۱۱ کامیون گوجه وارد همدان شده، گفت: نرخ هر کیلو گوجه فرنگی در میدان بار ۱۲ هزار تومان به فروش می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه در روزهای آینده قیمت سیب زمینی و خیار هم شکسته می‌شود، افزود: سیب زمینی مورد نیاز استان از مناطق گرمسیری مانند جیرفت وارد همدان می‌شود.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان از کاهش قیمت میوه‌های سردخانه‌ای مانند سیب و پرتقال خبر داد و گفت: نرخ هر کیلو پرتقال با کیفیت به ۶ هزار تومان هم رسیده است.

البرزی با تاکید بر اینکه در مجموع قیمت میوه و تره بار به صورت روزانه و بر اساس وضعیت عرضه و تقاضا تعیین می‌شود، اظهار داشت: هرچه تقاضای خرید یک محصول بیشتر شود قیمت هم صعودی می‌شود.

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.