درحالی که ۹ هیئت ورزشی استان همدان با سرپرست اداره می‌شوند، معاون توسعه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان از انتخاب رؤسای این هیئت‌ها تا پایان نیمه نخست امسال خبر داد.

بر اساس آیین‌نامه مربوطه، مصوب هیئت وزیران، هیئت‌های ورزشی استان‌ها، موسساتی غیردولتی و با فعالیت نامحدودند که به عنوان بالاترین مرجع ذی‌صلاح عهده‌دار اداره رشته‌های ورزشی در استان محسوب می‌شوند. 

از جمله اهداف و وظایف تعیین شده برای هیئت‌های ورزشی استانی و شهرستانی در این آیین‌نامه می‌توان به تعمیم و گسترش رشته یا رشته های ورزشی تحت پوشش در سطح استان، ارتقای کمی و کیفی رشته یا رشته‌های ورزشی در استان، تحقق اصول مدیریت مطلوب با رعایت شفافیت، بی طرفی و پاسخگویی در اجرای وظایف و اختیارات و نیز تحکیم و تقویت و ترویج ارزش های فرهنگی-اخلاقی و بازی جوانمردانه اشاره کرد. 

نظر به این وظایف باید گفت پیشرفت و توسعه یک رشته ورزشی در سطح استان در گرو وجود و فعالیت یک هیئت کارآمد با مدیریتی برنامه‌محور است و بی‌تردید اگر یک هیئت ورزشی از داشتن رئیس محروم باشد آن رشته از پیشرفت و توسعه باز خواهد ماند. 

 ۹ هیئت ورزشی استان با سرپرست اداره می‌شند 

در حال حاضر برخی از هیئت‌های ورزشی در استان همدان فاقد رئیس هستند و با سرپرست اداره می‌شوند و همین امر سبب در جا زدن برخی رشته‌های ورزشی در استان همدان شده است و بی‌تردید برگزاری مجامع انتخاباتی تنها راه برون رفت از این نابسامانی است. 

معاون ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان با بیان این که در حال حاضر ۹ هیئت ورزشی در استان همدان با سرپرست اداره می‌شوند اظهار داشت: دغدغه اصلی اداره کل ورزش و جوانان برگزاری هرچه زودتر مجامع انتخاباتی این ۹ رشته است. 

علی ضمیری کامل افزود: تا پایان امسال، مدت دوره ۴ ساله مدیریت ۱۰ هیئت ورزشی دیگر نیز به پایان می‌رسد. 

 تا پایان سال ۱۹ مجمع انتخاباتی برگزار می‌شود  

وی با بیان این که با این شرایط باید تا پایان امسال ۱۹ مجمع انتخاباتی برگزار کنیم گفت: با توجه به تغییراتی که در آیین‌نامه هیئت‌های ورزشی در سال گذشته صورت گرفته است، برگزاری مجامع کمی زمان‌بر شده است. 

معاون ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان با اشاره به این که ساز و کار برگزاری مجامع انتخاباتی ۳ هیئت سوارکاری، ورزش‌های همگانی و قایقرانی انجام شده است تاکید کرد: مجامع انتخاباتی این ۳ هیئت ورزشی به زودی برگزار می‌شود. 

ضمیری کامل با بیان این که در تلاش هستیم تا پایان نیمه نخست سال مجامع انتخاباتی ۹ هیئتی که با سرپرست اداره می‌شوند را برگزار کنیم عنوان کرد: تلاش خواهیم کرد مجامع انتخاباتی ۱۰ هیئت ورزشی دیگری را که در سال جاری دوران ۴ ساله مدیریت‌شان به پایان می‌رسد در نیمه دوم سال برگزار کنیم. 

  ضرورت انتخاب مدیران کارآمد و برنامه‌محور در مجامع  

وی با اشاره به این که تمهیداتی را اندیشیده‌ایم تا افراد توانمند ریاست هیئت‌های ورزشی را برعهده بگیرند و مجامع تک‌نامزدی و کم‌اثر نباشند تصریح کرد: رئیس هیئت نقش تعیین کننده‌ای در پیشرفت و توسعه یک رشته ورزشی دارد و مطمئناً در همه رشته‌ها به ویژه در رشته‌های مهم و مدال‌آوری مانند تیراندازی و قایقرانی برای تایید صلاحیت نامزدها، برنامه‌هایشان را لحاظ خواهیم کرد. 

ضمیری کامل تاکید کرد: بی‌تردید هیئت‌های ورزشی برای پیشرفت نیاز به مدیران کاربلدی دارند که توانایی درآمدزایی داشته باشند و مورد وثوق اهالی آن رشته ورزشی باشند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *