وزیر خارجه از اعمال تحریم‌های مجدد از سوی آمریکا در مورد برخی از اشخاص و شرکت‌های ایرانی انتقاد و تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده یک توافق خوب و پایدار می‌باشد اما طرف آمریکایی با برخی زیاده‌خواهی‌ها، مسئول مستقیم تطویل مذاکرات تاکنون بوده است.

بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، در مورد برخی مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی مورد اهتمام مشترک از جمله برقراری آتش‌بس در یمن و همچنین مذاکرات وین گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه عمان در این تماس تلفنی ضمن تبریک فرار رسیدن ماه مبارک رمضان به دولت و ملت ایران، از برقراری آتش‌بس در یمن استقبال کرد و با تشکر از نقش و تلاش‌های کشورمان در این خصوص، ابراز امیدواری نمود که این موضوع موجب فراهم شدن بستر لازم برای گفت‌وگوها بین همه طرف‌های یمنی و بازگشایی مرزهای این کشور گردد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تبریک متقابل ماه مبارک رمضان به همتای عمانی و دولت و ملت عمان و همچنین ابراز امیدواری نسبت به پایدار ماندن آتش‌بس در یمن، از نقش سازنده عمان در این راستا قدردانی کرد.

امیرعبداللهیان در این خصوص اظهار داشت: اکنون آنچه مهم است لغو کامل محاصره انسانی به موازات استمرار آتش‌بس می‌باشد. همچنین در حال حاضر ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه برای مردم یمن بسیار مهم است.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در خصوص مذاکرات وین، از اعمال تحریم‌های مجدد از سوی آمریکا در مورد برخی از اشخاص و شرکت‌های ایرانی انتقاد کرد و خاطرنشان نمود: جمهوری اسلامی ایران آماده یک توافق خوب و پایدار می‌باشد اما طرف آمریکایی با برخی زیاده‌خواهی‌ها، مسئول مستقیم تطویل مذاکرات تا کنون بوده است.

وزرای امور خارجه دو کشور در خصوص تداوم مشورت و رایزنی مستمر در خصوص موضوعات در دستور کار دو کشور توافق کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *