رئیس اتحادیه قنادان همدان گفت: نرخنامه جدید زولبیا و بامیه تعیین و به همه واحدهای صنفی اعلام شده است.

محمد ارغوان اظهار داشت: قیمت هر کیلو زولبیا و بامیه در واحدهای صنفی بالای شهر ۶۰ هزار و در نقاط حاشیه‌ای و مناطق پایین شهر ۵۰ هزار تومان اعلام شده است.

وی با تاکید بر اینکه قیمت زولبیا و بامیه به صورت تفکیک شده و ترکیبی یکسان است، تصریح کرد: هرگونه تزئینات اضافی هیچ تاثیری در قیمت این کالا ندارد.

رئیس اتحادیه قنادان همدان با بیان اینکه قیمت زولبیا و بامیه در همدان نسبت به استان‌های دیگر ارزانتر است، گفت: از سال گذشته تاکنون هزینه تولید و مواد اولیه چندین برابر شده است.

ارغوان با تاکید بر اینکه هیچ مشکل و کمبودی در تامین مواد اولیه مورد قنادی‌ها وجود ندارد، تصریح کرد: سازمان صمت در بحث تامین مواد اولیه همکاری خوبی داشته است.

وی از ممنوعیت تولید و عرضه زولبیا و بامیه‌های رنگی خبر داد و گفت: در صورت مشاهده تخلف با متخلفان برخورد قانونی انجام می‌گیرد‌.

رئیس اتحادیه قنادان با تاکید بر اینکه سلامت انواع شیرینی و زولبیا و بامیه تاثیر مستقیمی بر سلامتی مصرف کننده دارد، اظهار داشت: بازرسان ما به صورت روزانه در واحدهای صنفی سرکشی می‌کنند.

ارغوان با بیان اینکه مردم زولبیا و بامیه مورد نیاز خود را فقط از مراکز معتبر دارای پروانه خریداری کنند، تصریح کرد: ممکن است در این ایام کارگاه‌های زیر زمینی اقدام به تولید محصولاتی کنند که استانداردهای لازم را ندارد.

وی با تاکید بر اینکه مواد تولید همه زولبیا و بامیه‌های واحدهای صنفی یکسان است، گفت: بنابراین هیچ دلیلی برای عدم رعایت نرخ مصوب وجود ندارد. 

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.