نمایندگان مجلس مقرر کردند که اطلاعات مربوط به حقوق و دستمزد سه نهاد مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام در سامانه پاکنا درج شود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ مصوبه‌ای داشتند که بر اساس آن اطلاعات مربوط به حقوق و دستمزد سه نهاد مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام در سامانه پاکنا درج شود که در ادامه جزئیات این مصوبه را می‌خوانید؛

با مصوبه مجلس، دستگاههای اجرائی موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مکلفند از تیرماه سال ۱۴۰۱ کلیه پرداخت‌های مستمر و غیرمستمر نقدی و غیرنقدی (معادل ریالی) مذکور در ماده (۲۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و تسهیلات به کلیه شاغلین و بازنشستگان از هریک از منابع و حساب‌های دولتی و متعلق به دولت نزد خود را به تفکیک شماره ملی با اختصاص شناسه یکتای پرداخت کارکنان دولت، پرداخت نمایند.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است ضمن جلوگیری از پرداخت به کارکنان دستگاههای اجرائی ماده (۲۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران بدون درج شناسه یکتای پرداخت کارکنان دولت‌، امکان دسترسی برخط سازمان اداری و استخدامی کشور به اطلاعات پرداختی را در بسترهای الکترونیکی فراهم نماید.

نمایندگان همچنین با حذف عبارت ذیل این بند مبنی بر” دستگاه‌های موضوع ماده ۶۶ قانون محاسبات عمومی اصلاحی ۲۲/۱/۱۳۷۷ از شمول حکم این بند مستثنی هستند” موافقت کردند.

در بخشی از ماده ۶۶ قانون محاسبات عمومی آمده است: -در مورد بودجه شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام رعایت مقررات این قانون الزامی نیست.

* حقوق نمایندگان تا تیر ماه در «پاکنا» ثبت می‌شود

حمیدرضا حاجی بابایی که ریاست کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ در مجلس را بر عهده داشت درباره این مصوبه ، اظهار کرد:طبق مصوبه مجلس قرار شد دستگاههای اجرائی موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مکلفند از تیرماه سال ۱۴۰۱ کلیه پرداخت‌های  خود را سامانه پاکنا درج کنند و نمایندگان مجلس بندی را اضافه کردند که آنها نیز تا تیر ماه سال جاری حقوق‌های خود را در ای سامانه اعلام کنند.
وی بیان کرد:نمایندگان مجلس آمادگی اعلام حقوق‌های خود را دارند و انشالله
در سال ۱۴۰۱پاکنا در سراسر کشور به خوبی اجرا شود.

* مجلس مکلف است حقوق نمایندگان و مدیران قوه مقننه را برای نظارت عموم مردم در سامانه پاکنا قرار دهد

همچنین نمایندگان در جریان بررسی لایحه بودجه سال آینده با الحاق یک جزء به بند (الف) تبصره ۲۰ این لایحه موافقت کردند که براساس آن، مجلس مکلف است حقوق نمایندگان و مدیران مجلس را برای نظارت عموم مردم ، به طور شفاف و ماهیانه در سامانه سازمان امور استخدامی کشور قرار دهد.

حاجی بابایی درباره این مصوبه نیز بیان کرد: نمایندگان نهایت دقت را دارند تا مجلس در شفافیت پیشتاز باشد، بنابراین رأی نمایندگان به این موضوع بیانگر این است که وکلای ملت هیچ ابایی ندارند که حقوق خود را در سامانه سازمان اداری و استخدامی ثبت کرده و در کنار ملت قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *