وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به ناتوانی در برابر عملیات‌های شهادت‌طلبانه فلسطینی‌ها اذعان کرد.

بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در گفتگو با شبکه ۱۲ تلویزیون این رژیم در پاسخ به انتقادات از کابینه رژیم صهیونیستی به‌سبب ناتوانی در خنثی کردن عملیاتهای شهادت‌طلبانه‌ فلسطینیان تأکید کرد که سخت است بتوان فردی را که در یک لحظه سلاح سرد به‌دست می‌گیرد و تصمیم به اجرای عملیات مقاومتی می‌گیرد، شناسایی کرد.

مجری این شبکه در ادامه سخنان گانتس را قطع کرد و گفت: عملیات‌ اخیر تنها حمله با سلاح سرد نبوده بلکه در دو عملیات اسلحه نیز مورد استفاده قرار گرفته است که چنین عملیاتی نیاز به برنامه‌ریزی و طرح‌ریزی قبلی دارد.

مجری صهیونیست در ادامه شاباک و ارتش رژیم صهیونیستی را به ناکامی در مقابله با عملیات‌های «الخضیره و بنی براک» متهم کرد.

گانتس با ادعای اینکه نظامیان این رژیم هر ماه ده‌ها عملیات را خنثی می‌کنند، افزود: اسرائیل روزهایی سخت و تراژدیک را پشت‌سر می‌گذارد.

بنی گانتس تأکید کرد که روزهای بسیار سختی در پیش است و نهادهای امنیتی اسرائیلی باید با هم برای خنثی کردن عملیات‌های آتی همکاری کنند.

یادآور می‌شود که «ضیاء حمارشه» جوان آزاده فلسطینی اهل روستای «یعبد» واقع در نزدیکی جنین در شمال کرانه باختری رود اردن سه‌شنبه‌شب در عملیات تیراندازی در سه نقطه از شهرک «بنی براک» ۵ نفر از جمله یک پلیس رژیم صهیونیستی را به هلاکت رساند.

در پی این حمله بود که رسانه‌های صهیونیستی از نگرانی و ترس شدید مقام‌های این رژیم خبر دادند و افزودند که هراس و ناامنی به خیابان‌های تل‌آویو بازگشته است.

به‌گفته رسانه‌های صهیونیستی، احساس امنیت سه‌شنبه‌شب در سرزمین اشغالی فلسطین در کمترین حد خود از زمان عملیات رژیم صهیونیستی موسوم به «السور الواقی» (دیوار بازدارنده) در سال ۲۰۰۲ میلادی رسید و احساس ناامنی زیادی در خیابان‌ها ایجاد شد.

در همین حال، مقام‌های امنیتی رژیم صهیونیستی آماده‌باش امنیتی در سرزمین اشغالی فلسطین و کرانه باختری را به بالاترین سطح افزایش دادند و همزمان «آویو کوخاوی» رئیس ستادکل ارتش رژیم صهیونیستی دستور تقویت نیروهای ارتش این رژیم در کرانه باختری را صادر کرد.

اما سؤالی که مطرح می‌شود این است؛ اساساً چرا مقام‌های رژیم صهیونیستی تا این سطح از این عملیات استشهادی نگران شده‌اند و این عملیات در دل خود چه پیام‌هایی دارد؟

به‌گفته کارشناسان سیاسی، این سطح از نگرانی بین مقام‌های رژیم صهیونیستی در وهله اول به‌خاطر اجرای این عملیات استشهادی نزدیک شهر تل‌آویو با توجه به اهمیت این شهر و وجود نهادهای سیاسی، امنیتی و نظامی این رژیم است.

موضوع دیگری که نگرانی مقام‌های رژیم صهیونیستی را از این عملیات بیشتر کرده است، آماده نبودن نیروهای امنیتی این رژیم برای واکنش سریع است زیرا این جوان فلسطینی آزادانه توانست در سه منطقه از شهر بنی براک عملیات خود را انجام دهد.

اما مهمتر از همه اینها، مقام‌های رژیم صهیونیستی نگران هستند که این عملیات استشهادی سرآغاز موج دیگری از عملیات استشهادی و مبارزه فلسطینی‌ها داخل سرزمین اشغالی فلسطین باشد و آتش انتفاضه‌ای داخلی از جانب فلسطینی‌های ساکن سرزمین اشغالی فلسطین (اراضی اشغالی ۱۹۴۸) علیه صهیونیست‌ها را شعله‌ور کند، این همان چیزی بود که نفتالی بنت سه‌شنبه‌شب به‌زعم خود از آن با عنوان «موج تروریسم عربی کشنده» یاد کرد و درباره آن هشدار داد.

مقام‌های رژیم صهیونیستی تاکنون بارها نگرانی خود را از فلسطینی‌های ساکن سرزمین اشغالی فلسطین ابراز داشته‌اند؛ به‌ویژه که از یک سو جمعیت آنها در حال افزایش است و این امر نگرانی را درباره تغییر تدریجی بافت جمعیتی درون سرزمین اشغالی فلسطین به‌نفع فلسطینی‌ها به‌همراه خواهد داشت و از سوی دیگر، مقاومت و مبارزه آنها با صهیونیستها، رژیم صهیونیستی را با چالش‌های بسیار جدی و موجودیتی از درون روبه‌رو خواهد کرد؛ چالش‌هایی که در برهه‌های مختلف خود را نشان داده و ثابت کرده است که فلسطینی‌های داخل سرزمین اشغالی فلسطین با سایر شهروندان فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه و پناهندگان فلسطینی یک ملت واحد هستند و از یکدیگر حمایت می‌کنند.

هراس صهیونیست‌ها از بادبادک‌های فلسطینی‌ها

رسانه‌های رژیم صهیونیستی صبح امروز جمعه اعلام کردند که در پی مشاهده تعدادی بادبادک در یکی از شهرک‌های صهیونیست‌نشین مجاور باریکه غزه، بلافاصله نظامیان این رژیم و کارشناسان مواد منفجره آن راهی این منطقه شدند.

به‌گفته این منابع، صهیونیست‌ها گمان می‌کردند این بادبادک‌ها حامل مواد منفجره است و توسط فلسطینیان به‌سمت اراضی اشغالی ارسال شده است.

در نهایت مشخص شد که این بادبادک‌ها مربوط به جشن تولد خانواده‌ای فلسطینی در نوار غزه بوده است که باد آن را با خود به این شهرک صهیونیستی آورده بود.

لازم به ذکر است که ارسال بادبادک‌ها و بالون‌های آتش‌زا یکی از اقدامات مقاومتی فلسطینیان در نوار غزه بود که قبلاً برای مقابله با اشغالگران انجام می‌دادند و خسارت‌های زیادی را هم به صهیونیست‌ها وارد کرده بود.

رژیم اشغالگر که در زمان حاضر از اقدام گروهی از جوانان در پرتاب بالن‌های آتش‌زا ترس و هراس دارد ـ به‌ویژه که پیش از این شاهد آتش‌سوزی‌های گسترده بر اثر شلیک این بالن‌ها در اراضی اشغالی بوده است ـ اینک چگونه می‌تواند نبرد جدیدی با مقاومت فلسطین آغاز کند و قطعاً این بار مقاومت موشک‌های بیشتر با قدرت انفجاری بالاتری شلیک خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *