نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه سال ۱۴۰۱ را بدون یک ریال کسری تدوین کرده و به تصویب رساندیم.
حمیدرضا حاجی‌بابایی ظهر امروز در شورای اداری همدان با اعلام اینکه طبق تمهید رهبر معظم انقلاب ۱۳۷ هزار میلیارد تومان اعتبار سال ۱۴۰۱ امضا نشد تا بخش خصوصی تقویت شود اظهار داشت: بودجه امسال با ۱۳۷ هزار میلیارد تومان تقدیم مجلس شد که با برگزاری جلسات مختلف و برنامه‌ریزی توانستیم بودجه امسال را بدون کسری به تصویب برسانیم.

وی درباره ابعاد حذف ارز ترجیحی با این توضیح که ارز ترجیحی برای مردم حذف نشده است بلکه برای دولت حذف شده گفت: طبق بودجه امسال دولت باید از ظرفیت‌های در نظر گرفته شده ارز مورد نیاز خود را تامین کند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل بسیاری از اقشار از جمله اصناف، پرستاران، بازنشستگان و معلمان در بودجه امسال برطرف شد مطرح کرد: با افزایش قیمت خرید گندم کار را به جایی رسانده‌اندایم که دیگر شاهد قاچاق آن به خارج از کشور نباشیم.

وی با تشریح ابعاد بودجه ۱۴۰۱ و اقدامات صورت گرفته برای کنترل تورم و گرانی در بازار مطرح کرد: در بودجه امسال ۸۰ هزار میلیارد تومان یارانه دولت بیشتر شده و در بخش دانش بنیانها نیز ضمن اختصاص ۵هزار میلیارد تومان اعتبار، بودجه صندوق‌های شکوفایی نیز دو برابر شده است.
حاجی بابایی با اشاره به جایگاه ممتاز دانش بنیان‌ها و شهرک‌های فناور در پیشرفت کشور با تاکید بر لزوم شکل‌گیری ستاد دانش‌بنیان در استان بیان کرد: امسال در بودجه در بخش های مختلف برای هر استان به صورت جداگانه اعتبارات خوبی در به صندوق شکوفایی و مسکن در نظر گرفته شده است.

وی با این توضیح که ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای جهش استان اعتبار داریم که برای پروژه‌های بزرگ پیش‌بینی شده است گفت: در کنار این رقم، هزار و ۶۱۲ میلیارد تومان نیز برای ایجاد شغل اختصاص یافته که قابل توجه است.

این مقام مسئول ادامه داد: استان همدان به عنوان قطب فناوری‌های برتر تعریف شده و در مرکزیت فناوری‌های برتر است که می‌طلبد ۵۰۰ هکتار زمین برای آن تملک و خریداری شود.

وی با بیان اینکه بودجه پارک و علم و فناوری در استان‌ها سه برابر شده که قبلا شتاب آن در استان خوب بوده اما باید افزایش یابد گفت: طی هشت سال گذشته دو اختلاف نظر جدی با مدیران استان داشتم که یکی در حوزه جمعیت و دیگری در حوزه آمار اشتغال بوده است.

حاجی بابایی توضیح داد: آمار اشتغالی که مدیران در استان می‌دهند را قبول ندارم چراکه باید دقیق باشد و براساس آن برای استان بودجه تعریف شود کما اینکه این آمار اشتباه سبب شده اعتبارات زیادی به استان اختصاص نیابد.

وی ادامه داد: ۱۷ هزار میلیارد تومان اعتبار برای مناطق محروم بر اساس جمعیت روستا اختصاص یافته که برای مثال بودجه مدرسه‌سازی بر اساس تعداد دانش‌آموزان گنجانده شده است به همین دلیل میگویم بودجه ۱۴۰۱ یکپارچه غنی و تاثیرگذار است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی خطاب به مدیران خواستار استفاده از اعتبارات ماده ۵۶ در استان و اجرای طرح های بزرگی مانند بیمارستان هزار تختخوابی شد و افزود: هر طور شده در فروردین ماه زمین بیمارستان یک هزار تختخوابی را نهایی کنیم.

وی با بیان اینکه دو کار ویژه برای استان پیگیری می‌شود که یکی از آنها احداث مسکن است و دیگری ساخت بیمارستان یک‌هزار تختخوابی عنوان کرد: خوشبختانه همدلی و همراهی بین نمایندگان وجود دارد و اقدامات خوبی در استان انجام می‌شود.

حاجی بابایی با این توضیح که سال ۱۴۰۱ می‌تواند برای استان سال جهش باشد چراکه خوشبختانه ظرفیت خوبی ایجاد شده است اظهار داشت: در بودجه امسال ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار بلاعوض و ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار قرض‌الحسنه برای بیماران صعب‌العلاج در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *