نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه از ۲۵۰ شرکت دانش بنیان در همدان، تنها ۵۰ شرکت فعال هستند گفت: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، نیازمند افزایش ۱۰۰درصدی فعالیت این شرکت‌ها در استان هستیم.

آیت الله حبیب الله شعبانی ظهر امروز در شورای اداری استان همدان، خطاب به مدیران، مسئولیت را فضایی دارای لغزش دانست و اظهار داشت: در این عرصه ممکن است با کمترین اشتباه انسان زمین بخورد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان عنوان کرد: گاهی انسان مشاهده می‌کند که پس از سال‌ها با کوله باری از مسئولیت، حق الله و حق الناس که لازم است در پیش گاه الهی پاسخگو باشد، بازنشسته شده است.

 وی با اشاره به اینکه اقامه نماز در ادارات به ویژه از سوی مدیران باید مورد توجه ویژه قرارگیرد اظهار داشت:‌ بسیار زیباست که در هر مجموعه مدیر کل و فرد اول آن نهاد، نسبت به نماز حساس باشد.

امام جمعه همدان توجه به نماز را از مظاهر صدق با پروردگار برشمرد و توضیح داد: زمانی که بنده در یکی از ادارات استان حاضر شدم چقدر زیبا بود که دیدم مدیر کل آن مجموعه خود به عنوان موذن در نماز خانه حضور دارد.

شعبانی با بیان اینکه در سال‌های گذشته نماز در ادارات استان، شرایط خوبی داشته اما امیدواریم توجه بیشتری نسبت به این اصل را امسال شاهد باشیم مطرح کرد: امروز بزرگترین دردی که بشر به آن مبتلا می‌شود غفلت است پس باید بدانیم گرفتاری‌ها و مسئولیت‌ها باعث می‌شود که انسان از خود و خدای خود غافل شود.

وی تصریح کرد: البته منظور از خود، وجود اصلی انسان و جایی که به آن تعلق داریم است، نه این جسم دنیایی.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر اینکه مسئولیت امانتی از جانب پروردگار و مردم در نزد مدیران است، مطرح کرد: رهبر معظم انقلاب نسبت به تحقق شعار سال توسط دولت، حسن ظن داشتند و لذا لازمه موفقیت در این مسیر، وجود وحدت و همگرایی در استان است.

وی با اشاره به اینکه از ۲۵۰ شرکت دانش بنیان در همدان، تنها ۵۰ شرکت فعال هستند، ادامه داد: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، نیازمند افزایش صد در صدی فعالیت این شرکت‌ها در استان هستیم، بنابراین لازم است که مسیر برای تحقق این موضوع هموار شود.

شعبانی با تاکید بر اینکه شعار سال و ضرورت بحث تولید بسیار روشن و مشخص است، تصریح کرد: گاهی اوقات شاهد هستیم که برای شعار سال همایش‌هایی برگزار می‌شود، در حالی که این مسیله امروز همانند آن است که برای اثبات آنکه الان روز است، همایش برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه امروز تولید ثروت متفاوت با دوران گذشته است و لازم است برای کاهش این وابستگی و توجه به شرکت‌های دانش بنیان تلاش جدی صورت گیرد عنوان کرد:مسئولان برای منافع مردم، نیازمند وحدت و انسجام هستند.

این مقام مسئول گفت: اگر مدیری می‌تواند کاری برای مردم انجام دهد، فارغ از اختلافات سیاسی، باید این کار را انجام دهد چرا که مهم، منافع مردم است.

وی اظهار داشت: امروز در اولین جلسه مدیران استان، نیت‌ها را خالص کنیم برای خدمت به مردم و به وعده‌های الهی باور داشته باشیم که هرگاه نیت‌ها خالص شد، خداوند نیز مسیر را هموار می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان افزود‌: آنچه به آن می‌اندیشیم و تنها دغدغه مسولان باید باشد، تامین منافع اسلام، نظام و مردم خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *