استاندار همدان با این توضیح که تلاش شده ۱۰۰ درصد انتصابات مدیران استان از ظرفیت‌‌ها و نیروهای بومی باشد گفت: دولت سیزدهم به دنبال گشایش و جهش در امور است.

علیرضا قاسمی فرزاد پیش ظهر امروز در شورای اداری استان همدان با بیان اینکه رهبر انقلاب در پیام نوروزی پنج ویژگی را برای دولت مردمی بر شمردن که حائز اهمیت هستند اظهار داشت: دولت سیزدهم متفاوت است و ریل‌گذاری جداگانه‌ و چرخش گفتمانی نسبت به دولت‌های قبلی دارد. 

وی با این توضیح که دولت امیدآفرین است، در همین راستا اقداماتی که انجام داده، باعث شکل‌گیری امید و نشاط در جامعه شده است ادامه داد: دولت کنونی یک دولت پر تحرک است، که اقدامات چند ماهه آن نیز گواه بر تحرک و فعالیت آن است. 

استاندار همدان عمل‌کننده بودن را از دیگر ویژگی های دولت فعلی برشمرد و با اشاره به اینکه دولت سیزدهم به دنبال گشایش و جهش در امور است مطرح کرد: همراهی و همکاری اعضای ستاد اجرایی سفر استان در راستای فراهم کردن فضایی مناسب برای مسافران نوروزی، قابل تقدیر و تشکر است.

وی با بیان اینکه خارج از استان نیز همراهی، همدلی و وحدت بین ارکان نظام را تایید می‌کنند پس ضروری است این وحدت حفظ و در راستای توسعه استان استفاده شود عنوان کرد: دستگاه‌های عضو کمیته راهبری در راستای کنترل و نظارت، اقداماتی انجام داده‌اند که باعث شد میزان تصادفات و حوادث بیش از پیش کاهش یابد.

قاسمی فرزاد با این توضیح که تلاش شده صددرصد انتصابات مدیران استان از ظرفیت‌‌ها و نیروهای بومی باشد گفت: تقریبا ۹۰ درصد انتصابات مدیران و مسئولان استانی قطعی شده و ۱۰ درصد آن نیز در دست انجام و فرآیند اداری هستند. 

وی درباره وضعیت طرح نهضت ملی مسکن رد استان نیز اظهار داشت: ۶۸۰ هکتار زمین در همدان و ۴۲۰ هکتار دیگر برای ۳۱ شهر در استان به محدوده شهرها الحاق شده، تا در راستای تامین زمینِ نهضت ملی مسکن مشکل خاصی وجود نداشته باشد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اراده وزارت نیرو در سال جدید، رفع حل آب شرب شهرهای استان و شهر همدان است اعلام کرد: با اعتباراتی که جذب شده، در‌ راستای تامین اعتبارِ پروژه انتقال آب از سد تالوار به شهر همدان مشکل خاصی وجود ندارد. 

وی بیان کرد: طی پیگیری‌های انجام شده، سال گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان از یک سو، ‌۳۰۰ میلیارد تومان دیگر از سوی دیگر و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز به پروژه انتقال آب از سد تالوار به شهر همدان اختصاص یافت. 

استاندار همدان ادامه داد: در آغاز سال جدید طی جلسه‌ای با مدیرعامل جدید شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، مقرر شد ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر به این پروژه تزریق شود تا هرچه سریع‌تر به اتمام برسد. 

وی همچنین راه‌اندازی پرواز‌های فرودگاه همدان، را از جمله اقدامات لازم در راستای توسعه استان در ماه‌های پایانی سال گذشته دانست و توضیح داد: با توجه به اینکه اهداف اقتصادی و توسعه استان مد نظر است، ضرورت دارد با همراهی سرمایه‌گذاران استان، یک خط ایرلاین برای فرودگاه بین‌المللی همدان ایجاد شود. 

قاسمی فرزاد با قدردانی از نمایندگان استان در مجلس برای همراهی با مجموعه مدیران گفت:‌ از ظرفیت نمایندگان مردم استان همدان در مجلس شورای اسلامی در راستای توسعه استان استفاده می‌شود. 

وی همچنین از تدوین سند عملیاتی یک‌ساله توسعه استان خبر داد و افزود:‌ شعار سال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که تولید باید بر پایه دانش‌بنیان و ایجاد اشتغال باشد، سرلوحه کلیه امور در بحث تولید در استان خواهد بود. 

این مقام مسئول همچنین با بیان اینکه تکیه بر فناوری‌های دانش بنیان، هوشمندسازی، ارائه خدمات برتر، تنوع‌بخشی به اقتصاد استان، توجه به پیشینه تمدنی در دستور کار جدی برنامه‌های عملیاتی توسعه استان قرار دارد ادامه داد: مجموعه‌هایی که در زمینه دانش‌بنیان فعالیت دارند، در یک مجموعه گردآوری و از ظرفیت آن‌ها در راستای توسعه استان و حمایت از تولید استفاده می‌شود.

وی با این توضیح که محوریت برنامه‌ها و اولویت‌بندی آن‌ها در دست تدوین است و پس از تکمیل، به کلیه دستگاه‌های اجرایی و مدیران و فرمانداران ابلاغ خواهد شد مطرح کرد: آرامشِ حاکم بر بازار قبل از نوروز استان، مرهون تلاش و کوشش‌‌هایی بود که توسط ستاد تسهیل، کارگروه اقدام مشترک و تنظیم بازار و اعضای این کارگروه‌ها انجام گرفت.

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *