نایب‌رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس طی اظهاراتی در آستانه ماه مبارک رمضان، به اسرائیل درباره حمله به مسجد الاقصی هشدار داد.

صالح العاروری نایب‌رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس در گفت‌وگو با المیادین گفت: شاهد تحرکات گسترده دشمن صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه برای جلوگیری از تنش و درگیری در ماه مبارک رمضان هستیم.

العاروری افزود: پیام قاطع ما به طرف‌های مختلف این است که هرگونه تعرض به مسجد الاقصی یا نزدیکی به این مکان مقدس، موجب باز شدن درهای جهنم به‌روی اشغالگران خواهد شد.

وی تصریح کرد: این پیام ما شامل دو موضوع است که موضوع اول به قدس و مسجد الاقصی و ممانعت از ورود نمازگزاران یا هرگونه یورش به‌سمت آنان مربوط می‌شود. موضوع دوم مربوط به اسرای فلسطینی است. ما به همه اعلام کرده‌ایم که اگر وارد رمضان شویم و اعتصاب غذای اسرا ادامه داشته باشد، اوضاع به‌سمت انفجاری دیگر پیش خواهد رفت.

نایب‌رئیس دفتر سیاسی حماس با بیان اینکه “دشمن صهیونیست اکنون در برابر امتحان قدس و مسجد الاقصی قرار دارد”، اضافه کرد: اکنون زمان آن فرا رسیده است که اشغالگران این درس را بگیرند که بیت المقدس، مقدسات و مسجدالاقصی برای ما خط قرمز هستند.

وی با اشاره به جنگ ۱۱روزه غزه گفت: در نبرد شمشیر قدس برای جنگی چندماهه آماده بودیم و جنگ ۱۱روزه غزه مقدمه‌ای بود برای جنگی طولانی که ما برای آن آماده بودیم.

صالح العاروری ادامه داد: نبرد شمشیر قدس جنبه‌های راهبردی خطرناکی را برای دشمن نمایان کرد و از همه مهمتر اینکه نشان داد این رژیم فاقد امنیت داخلی است، چرا که ساکنان سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ نیز برای حمایت از ساکنان قدس و غزه به‌پا خاستند.

وی ابراز کرد: مردم باید این اظهارنظر سید حسن نصرالله را مدنظر قرار بدهند که حمله به قدس به‌معنای جنگ منطقه‌ای است. ما نه‌تنها با حزب‌الله، بلکه با بسیاری از جنبش‌ها، کشورها و مردمان گفتگوهای جدی داریم و مسئولانه همکاری می‌کنیم.

نایب‌رئیس دفتر سیاسی حماس تأکید کرد که جنگ بعدی برای قدس، مردمی‌تر و رسمی‌تر خواهد بود و افزود: کرانه باختری در صورت وقوع جنگ، در برابر رژیم اشغالگر منفجر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *