استاندار همدان گفت: با بیان اینکه تعزیرات حکومتی در امر تولید، با درک صحیح از وضعیت تولید‌کنندگان باید حساسیت‌ها و دقت بیشتری داشته باشد گفت:سازمان تعزیرات حکومتی با متخلفان به طور جدی و بر اساس قانون برخورد ‌کند.

علیرضا ضا قاسمی‌ فرزاد در ادامه دیدار با رئیس و معاونان سازمان تعزیرات حکومتی استان اظهار داشت: بازرسی‌های پنهان و آشکار مجموعه نظارتی از جمله سازمان تعزیرات حکومتی، نقش موثری در کنترل بازار شب عید و ثبات قیمت‌ها داشت و مجموعه ارکان نظام در استان، ثبات و کنترل بازارِ پیش و پس از نوروز را تایید می‌کنند. 

وی افزود: در برگزاری جلسات مستمر ستاد اقدام مشترک و تنظیم بازار و همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی مربوطه، مشکل و مسئله خاصی در زمینه مهار قیمت‌ها، وفور کالاهای اساسی (برنج، روغن، مرغ و تخم‌مرغ) و تأمین آن در بازار امسال وجود نداشت.

استاندار همدان با بیان اینکه سازمان تعزیرات حکومتی در هفته‌های منتهی به پایان سال با انجام بازدید‌ها، نظارت‌های میدانی، سفر به تمام شهرستان‌ها و تشکیل جلسات مشترک تنظیم بازار استان و شهرستان، نقش موثری در این ثبات و کنترل قیمت‌ها ایفا کرد تصریح کرد: مشکل گرانی میوه و گلایه از آن در استان همدان که یک مطالبه و خواست عمومی بود، با راه‌اندازی میادین میوه و تره بار(برای عرضه کالا به شکل مستقیم و بی‌واسطه)، نظارت بر انجام و اجرای قیمت‌های تعیین شده از سوی کارگروه اقدام مشترک و تنظیم بازار، مرتفع شد. 

وی بیان کرد: در جلسات مختلف با شهرداران شهرهای مختلف استان، مقرر شد تا در نقاط مختلف شهری، نسبت به ایجاد و احداث میادین میوه و تره‌بار اقدام شود و ایجاد میادین میوه و تره‌بار با همراهی و همکاری اتحادیه‌ها و تعاونی‌های روستایی و باغداری می‌تواند نقش مهمی در ‌کنترل و مهار قیمت‌ها داشته باشد.

قاسمی فرزاد با اشاره به راه‌اندازی میادین عرضه مستقیم میوه و تره بار گفت: یکی از راه‌کارهای خوب برای کنترل، مهار و کاهش قیمت میوه در استان بود که با شعار از مزرعه تا روستا انجام گرفت.

وی ابراز داشت: با توجه اتفاقات منطقه‌ای و جهانی باید مراقب بود که برخی محصولات نظیر آرد از کشور خارج نشود و تمامی اقدامات فوق‌الذکر در راستای حذف واسطه‌های سوداگر و ارتباط مستقیم تولیدکنندگان و کشاورزان با مصرف کننده و در ادامه آن مهار و کنترل قیمت‌ها انجام شده است. 

استاندار همدان گفت: تامین، توزیع و نظارت بر‌ توزیع کالاهای اساسی به گونه‌ای انجام شد که در ایام پایانی سال، نه‌تنها مشکل خاصی در این زمینه وجود نداشت بلکه تولید مازاد نیز به استان‌های دیگر صادر می‌شد.

وی بیان کرد: علی‌رغم فشار‌های تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی، تولیدکنندگان پای کار هستند، وظیفه ما نیز حمایت و پشتیبانی از آن‌ها است و نباید تصمیماتی گرفته شود که موجبات دلسردی تولیدکنندگان را فراهم کند.  

 قاسمی فرزاد با بیان اینکه تعزیرات حکومتی در امر تولید، با درک صحیح از وضعیت تولید‌کنندگان باید حساسیت‌ها و دقت بیشتری داشته باشد بیان کرد:سازمان تعزیرات حکومتی با متخلفان به طور جدی و بر اساس قانون برخورد ‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *