استاندارهمدان گفت:نقشه راه در سال جدید استفاده از کلیه‌ی ظرفیت‌های استان در راستای حمایت همه جانبه از تولید است ونیز توجه به زیرساخت‌ها یکی از اولویت‌های مهم در راستای حمایت است تولید است که باید مورد توجه قرار گیرد.

علیرضا‌ قاسمی‌فرزاد، استاندار همدان، در دیدار با مدیرکل و معاونین جهاد کشاورزی استان، گفت:جهاد کشاورزی یکی از دستگاه‌های مهم و با مسئولیت خطیر است زیرا تامین و امنیت غذایی مردم در این وزارتخانه رقم‌ می‌خورد.  

 وی ادامه داد:جهاد کشاورزی می‌تواند با برنامه‌ریزی دقیق، در راستای تحقق شعار سال مقام معظم رهبری مبنی و همچنین اقتصاد مقاومتی گام بردارد. 

 قاسمی فرزاد بابیان اینکه طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده، حل و فصل مسائل اساسی و مهم در حوزه تولید به ویژه بخش کشاورزی در اولویت قرار گرفته است گفت: باید بتوانیم میزان بهره‌وری از خاک و آب را بالا برده، و در‌ راستای استفاده بهینه از منابع طبیعی اقدام کارشناسی انجام دهیم.

استاندار همدان بیان کرد: مراقبت و محافظت از منابع آب و خاک به عنوان بخشی از محیط زیست، وظیفه اصلی ما است.

 قاسمی فرزاد با اشاره شعار سال گفت: انتخاب شعارهای سال توسط مقام معظم رهبری کاملا هوشمندانه و منطبق بر واقعیت‌های جامعه است و حمایت از تولید و تاکید بر آن به ویژه حوزه کشاورزی باید مبتنی بر دانش‌بنیان و برنامه علمی باشد تا بتواند اثر گذار باشد.

وی هم چنین با تاکید بر تشکل‌ها علمی و تخصصی متمرکز در استان گفت:مجموعه مرکز تحقیقات به دنبال فعالیت‌هایی است که بخشی از آن به تولید ارتباط پیدا می‌کند، اما این کافی نیست و نقطه تمرکز و ثقل آن باید، در حوزه‌های مختلف کشاورزی و تولید باشد و پارک علم و فناوری، مجموعه شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای تقویت و حمایت از تولید در استان اقدام کنند. 

 قاسمی فرزاد افزود:نقشه راه در سال جدید استفاده از کلیه‌ی ظرفیت‌های استان در راستای حمایت همه جانبه از تولید است ونیز توجه به زیرساخت‌ها یکی از اولویت‌های مهم در راستای حمایت است تولید است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 وی ادامه داد:با توجه به کمبود آب باید در راستای تغییر الگوی کشت، کلزا، زعفران، گشنیز که کم‌آب‌بر هستند را جایگزین و کشت آن‌ها در دستور کار قرار گیرد. 

 استاندار همدان در پایان با بیان اینکه که کشت‌گلخانه‌ای که بهره‌وری آب و خاک را افزایش می‌دهد، در دستور کار جدی قرار گیرد گفت: افزایش کنترل بر تولید و ارتقا کیفیت محصول در کلیه بخش‌های تولید ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *