استاندار همدان از اتمام پروژه انتقال آب از سد تالوار به همدان در تابستان ۱۴۰۱ خبر داد.

علیرضا قاسمی‌فرزاد در ادامه دیدارهای خود، با مدیرکل و معاونین حفاظت محیط زیست استان، و همچنین مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان که به صورت همزمان انجام شد، گفت:در‌ راستای اهمیت آب در قرآن مجید آمده است «وجعلنا من الماء کل الشیء» یعنی هر چیز زنده‏اى را از آب پدید آوردیم ویکی‌از نعمت‌های بزرگ خدادادی آب است که در طی قرن اخیر، جفاهای جبران‌ناپذیر بسیاری در این حوزه ( آب و منابع زیزمینی) از جمله برداشت‌های نادرست، مصرف بی‌رویه و بدون برنامه صورت گرفته است. 

وی افزود: اکنون با توجه به اینکه در یک وضعیت بحرانی قرار داریم، به مدیریت و برنامه‌ریزی جدی نیاز است تا بتوان آب شرب و مصرفی مردم را به نحو احسن تأمین و حفظ کنیم. 

استاندر همدان گفت: انتقال آب از سد تالوار به شهر همدان در راستای حل بحران و تامین آب مصرفی مردم در دستور کار قرار گرفته است. 

 وی بیان کرد :با توجه به اقداماتی که در راستای تامین آب شرب شهر همدان صورت‌گرفت، سرعت و پیشرفت خوبی نداشت، تلاش ما این است که با حرکتی همه‌جانبه، جهادی و انقلابی هرچه سریع‌تر این معضل بزرگ شهر همدان برای همیشه حل و فصل شود. 

 قاسمی‌فرزاد با اشاره به میزان مصرف آب و مقدار مورد نیاز برای واحدهای تولید، در یک سطح قرار دارد تصریح کرد:با پیگیری مجموعه مدیریتی استان، توانستیم اعتبارات لازم را از وزیر نیرو برای این پروژه جذب کنیم. یک ۱۰۰ میلیارد تومان از یک طرف، ۳۰۰ میلیارد دیگر و همچنین سوی دیگر ۵۰۰ میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه‌ها به این پروژه اختصاص دادند. 

 استاندار همدان با اشاره به تلاش مجموعه مدیریتی آب‌منطقه‌ای با همه امکانات و توانمندی برای تکمیل و اجرای این پروژه گفت:تامین آب شرب و مطمئن شهر همدان، یک‌مطالبه عمومی و خواست مردمی است که دستگاه‌های متولی باید هرچه سریع‌تر و با کار و کوشش شبانه روزی به آن جامه عمل بپوشانند. 

 وی افزود‌: امیدواریم طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تا اول تابستان سال جاری پروژه انتقال آب از سد تالوار به شهر همدان به اتمام برسد. و دولت سیزدهم از انتقال آب از سد تالوار به شهر همدان با تمام قوا حمایت خواهد کرد. 

استاندار همدان در ادامه به فعالیت‌ها و تلاش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اشاره کرد و گفت:تاکید شده تا گاز نیروگاه هرچه‌سریع‌تر تامین شود تا از سوخت مازوت که برای محیط زیست زیا‌ن‌بار است جلوگیری شود. 

 وی ابراز داشت: مجموعه مدیریت دستگاه‌های اجرایی استان به ویژه حفاظت محیط زیست استان، باید فعالیت‌های خود را منطبق با شعار سال، به سمت شرکت‌های دانش‌بنیان و مبتنی بر اصول علمی سوق دهند. 

استاندا‌ر همدان در پایان گفت:کارخانه‌های سیمان استان باید با نصب تهویه‌ها و فیلتر‌های مخصوص، در راستای حفظ محیط زیست اقدام کنند.

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.