حجت الاسلام و المسلمین شعبانی موثقی در نماز عبادی و سیاسی این هفته با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین افزود: رهبر معظم انقلاب در ۱۰ سال گذشته شش بار مسئله تولید را مطرح کرده اند، تولیدی که می‌تواند قوه محرکه اقتصاد کشور و رفع کننده مشکلات اشتغال جوانان باشد.


وی تصریح کرد: مردم از مسئولان انتظار دارند بیش از پیش در راستای رفع مشکلات جامعه به ویژه اقتصاد، تولید و اشتغال گام‌های موثری بردارند.

نماینده، ولی فقیه در استان همدان گفت: سال هاست کشور ما وابسته به نفت است که باید با بهره تقویت و بهره گیری از شرکت‌های دانش بنیان در راستای کاهش وابستگی به نفت حرکت کنیم.

خطیب جمعه همدان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اشتغال ۲۹ درصدی این استان در بخش کشاورزی و ظرفیت‌های بالای تولید محصولاتی همچون گیاهان دارویی، گشنیز و گردو خواستار توجه بیشتر مسئولان به صنایع تبدیلی و جلوگیری از خام فروشی محصولات کشاورزی شد.

وی تصریح کرد: نداشتن بازار مناسب به علت واردات و قاچاق کالا از دیگر مشکلات کشور است که باید دستگاه‌های اجرایی را ملزم به استفاده از تولیدات شرکت دانش بنیان کرد. 

در حاشیه برگزاری اولین نماز جمعه سال، مسئولین شرکت گاز استان با تشکیل میز خدمت مشکلات مردم در این حوزه را بررسی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *