جانشین فرمانده انتظامی کل کشور از افزایش ۵۰درصدی کشفیات مشروبات الکلی خبر داد و گفت: امسال برای تحقق منویات رهبری «مقابله با قاچاق» که در رونق تولید و ایجاد اشتغال تأثیر به‌سزایی دارد، را تشدید خواهیم کرد.

سردار قاسم رضایی ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک سال نو اظهار داشت: خوشبختانه کردستان یک استانی مجاهدتی است و به واسطه فرماندهی و مدیریت خوب انتظامی و مرزبانی، تلاش‌های همکاران و همراهی خود مردم شاهد عملکرد و اقدامات بسیار خوب و نظم و امنیت مثال‌زدنی در این استان هستیم. 

وی با ابراز خرسندی کشور ایران علی‌رغم همه توطئه‌های دشمنان در مرزها، آرام و امنیت بالاست، گفت: افزایش ۶۰درصدی سفرهای نوروزی در کشور نسبت به سال ۹۸ بیانگر وجود امنیت و آرامش پایدار در سطح کشور بوده و یقیناً همواره امنیت سفرهای نوروزی را تأمین خواهیم کرد.

خود را خادم مردم می‌دانیم

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه با روش و روحیه جهادی و انقلابی خود را خادم مردم می‌دانیم، تصریح کرد: در این تعطیلات نوروزی که دستگاه‌های اجرایی تعطیل هستند، مجموعه نیروی انتظامی خود به خود و بر اساس تکلیف نه براساس سیاست ابلاغی، در آماده‌باش کامل بوده و دغدغه‌ای جز تأمین امنیت و خدمت به مردم نداریم.

وی بیان کرد: خوشبختانه یک دولت و مجلس انقلابی و دستگاه قضایی همراه در کشور مستقر شده‌اند و امیدواریم با همراهی همه دستگاه‌ها و مجموعه‌ها، مردم امسال از شعار سال؛ تولید و اشتغال بهره‌مند شوند.

سردار رضایی با ذکر اینکه به طور جد تحقق شعار سال را در سطح کشور پیش برده و در آن راستا تلاش خواهیم کرد، افزود: امسال برای تحقق منویات رهبری «مقابله با قاچاق» که در رونق تولید و ایجاد اشتغال تأثیر به‌سزایی دارد، را تشدید خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه دولت برای فعال‌کردن بازارچه‌های مرزی عزم جزم دارد، عنوان کرد: در استانی همچون کردستان که با قاچاق کالا مواجه هستیم، اگر بازارچه‌ها هدفمند فعال شوند، یقیناً کار ما آسان‌تر و تأثیر زیادی بر روی رونق تولید و ایجاد اشتغال خواهد داشت چراکه قاچاق کالا به تولید، اشتغال و امنیت ضربه می‌رساند.

نباید متجاوز مرزی و قاچاق سلاح و مشروبات الکلی را کوله‌بر تلقی کرد

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور از افزایش ۵۰درصدی کشفیات مشروبات الکلی خبر داد و تأکید کرد: نباید متجاوز مرزی، قاچاق سلاح، مشروبات الکلی و کالاهای ممنوعه را به عنوان کوله‌بر تلقی کرد، چراکه براساس رصدهای انجام شده، پشت قضیه آنها یک مافیاست و تبیین اینها نیاز به یک گفتمان عمومی دارد؛ وجود سلاح شورشی صدمات زیادی داشته و اکثر قتل‌های کشور نیز ناشی از دسترسی آسان به سلاح است که باید امسال به جد جلوی این کارها گرفته شود.

وی استقرار گشت‌های «امنیت اخلاقی» به منظور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و هنجارشکنی را از دیگر برنامه‌های پلیس در سال‌جاری خواند و افزود: یقیناً امسال این دغدغه مردمی را به طور جد دنبال خواهیم کرد و هیچ مجوزی برای برگزاری برنامه‌های هنجارشکنانه برای پلیس اعتبار ندارد، کما اینکه تاکنون نیز تحرکات گروه‌های مختلف در این رابطه در سطح کشور و استان کردستان به خوبی مدیریت شده است.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور، «امر به معروف و نهی از منکر»؛ تذکر لسانی با رعایت چارچوب‌ها و در نظر گرفتن سنت‌های بومی در همه استان‌ها به ویژه کردستان را ضروری دانست و تأکید کرد: تفرجگاه‌ها برای آرامش‌بخشی مردم بوده نه هنجار شکنی و زیرپا گذاشتن خط قرمزها، بنابراین  نباید حتی یک مأمور نیروی انتظامی نسبت به این امر مهم بی‌تفاوت باشد.

هشدار صریح پلیس به مخلان امنیت

وی امنیت مردم را خط قرمز پلیس عنوان کرد و خطاب به مخلان امنیت هشدار داد: کسانی که بخواهند به هر نحوی آرامش مردم را به هم بریزند، یقیناً برابر قانون با آنان برخورد خواهیم کرد چراکه این یک مطالبه و دغدغه مردمی بوده و نیروی انتظامی در این راستا، در میدان حضور دارد.

سردار رضایی از تلاش نیروی انتظامی برای پیشگیری از افزایش و وقوع سرقت در سطح کشور خبر داد و اذعان کرد: برخی از سارقان بازداشت‌شده، در حین بررسی سوابق آنان، مشاهده می‌شود که شصتمین بار است که دستگیر شده است! بنابراین باید قانون بازدارنده و در این رابطه بازنگری شود، چراکه در این حوزه با مشکل مواجه هستیم و جلساتی با دستگاه قضایی داشته‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه باید مردم اقدامات انجام شده در رابطه با تأمین امنیت، پیشگیری از آسیب‌ها و جرائم را احساس کنند، اظهار کرد: اقتدار پلیس باعث جلوگیری از ناامنی خواهد شد، در جشن‌های اخیر نوروزی در سطح کشور و استان کردستان معاندان نظام قصد ایجاد ناامنی و سمت و سو دادن شادی مردم به سمت اهدف خود را داشتند که با مدیریت خوب پلیس همه نقشه‌های آنان با شکست مواجه شد.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور ضمن قدردانی و ابراز رضایت از عملکرد فرماندهان انتظامی و مرزبانی کردستان افزود: سردار آزادی فرمانده انتظامی کردستان یکی از افسران بسیار خوب و با اخلاق نیروی انتظامی کشور بوده و با استان‌هایی که در رده برتر هستند، رقابت می‌کند، خوشبختانه در مرزها نیز امنیت کامل برقرار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *