سخنگوی نیروهای مسلح یمن در کنفرانس خبری گزارشی از هفت سال مقاومت و تلفات متجاوزان سعودی و اماراتی در جنگ علیه یمن ارائه کرد.

سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز دوشنبه در یک کنفرانس خبری به نتایج مقاومت هفت ساله این نیروها در برابر ائتلاف متجاوز سعودی و اماراتی پرداخت.

وی اظهار داشت نیروهای مسلح یمن وارد هشتمین سال مقاومت در برابر ائتلاف متجاوز می شوند و خود این نوع یک دستاورد تاریخی است که فرزندان یمن رقم زدند.

یحیی سریع گفت طی این مدت (هفت سال) ۲۷۰ هزار بار حمله هوایی از سوی ائتلاف سعودی انجام شد که اکثر این‌ها از سوی نیروهای مسلح رصد شده است که این جدای از هزاران حمله هوایی است که به مناطق مختلف در ماه های اولیه جنگ صورت گرفته است.

وی افزود نیروهای مسلح یمن جنایت‌ها و کشتارهایی که در حق مردم یمن انجام شده را فراموش نخواهند کرد که طی آن ‌ده‌ها هزار نفر از شهروندان غیر نظامی یمن کشته و اموال شخصی و عمومی آن‌ها تخریب شده است.

 یحیی سریع گفت که کشورهای متجاوز به یمن، از سلاح‌های ممنوعه بین المللی استفاده شده و آثار و پیامدهای استفاده از این سلاح‌ها همچنان باقی است.

وی اظهار داشت دشمنی که مدعی است به فکر یمن بوده  به صلح دعوت می‌کند، طی بیش از هفت سال است که در تجزیه کشور ما و نابودی آن و کشتار فرزندانش تلاش می‌کند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در ادامه افزود: کسی که مدعی است به فکر مردم و کشور یمن است، باید دست از سر مردم ما بردارد و مداخله در امور داخلی ما را متوقف کند.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح یمن طی هفت سال مقاومت در برابر ائتلاف متجاوز، ۱۳ هزار عملیات نظامی تهاجمی و دفاعی و پیشروی انجام داده‌اند، گفت که ایمان ما به خداوند بسیار بالاست و با همین ایمان در برابر توطئه‌ها مقاومت خواهیم کرد.

سریع به شماری از عملیات منحصر به فرد نیروهای یمن از جمله «عملیات نصر من الله»، «البنیان المرصوص»، «فأمکن منهم»، «البأس الشدید» و‌ «ربیع النصر» اشاره کرد و گفت که طی این مدت، کشته و زخمی شدن ۱۰ هزار نظامی سعودی و بیش از ۱۲۰۰ نظامی اماراتی را رصد کردیم. در این مدت، «خائنین و منافقان» نیز ۲۳۵ کشته یا زخمی داشته‌‌اند.

وی گفت که نیروهای یمن موفق به انهدام بیش از ۱۷ هزار دستگاه خودروی نفربر زرهی، تانک، بولدوزر و سلاح‌های متنوع در طول هفت سال شدند که بیشتر آن‌ها مستند با صوت و تصویر است.

سریع افزود که نتایج موفق عملیات نظامی نیروهای مسلح این کشور یکی از مهمترین منابع تسلیحاتی این نیروها در کنار تولیدات صنایع دفاعی بوده است.

وی از تمرکز بر افزایش توانمندی قدرت موشکی خبر داد و گفت که توان یگان موشکی یمن ۱۰۰ درصد متکی به توانمندی‌های داخلی است و این یگان ۱۸۲۶ عملیات انجام داده که از این تعداد، ۱۲۷۳ عملیات تجمعات متجاوزان در داخل یمن را هدف قرار داده و در ۵۸۹ عملیات نیز عمق خاک عربستان سعودی و امارات هدف قرار گرفت.

سخنگوی ارتش یمن در ادامه افزود ارتش این کشور دارای ذخایر موشکی راهبردی  بوده و این توانمندی‌ها روز به روز تقویت می‌شود که تضمین کننده امنیت مردم یمن است.

 سریع در ادامه به عملیات پدافندی ارتش یمن پرداخت و گفت که یگان پدافندی این کشور ۱۹۷۱ عملیات سرنگونی و هدف قرار دادن اهداف متخاصم انجام داد و طی این مدت، ۲۲۵۰ نیز عملیات رهگیری و مقابله داشته است که طی آن، ۱۳ هواپیمای نظامی، ۱۰ بالگرد آمریکایی آپاچی و ۱۵۸ هواپیمای شناسایی رزمی و ۹۵ پهپاد جاسوسی سرنگون شده است.

به گفته وی، پدافند هوایی یمن در طول هفت سال جنگ علیه این کشور، ۳۴ پهپاد آمریکایی را رهگیری و سرنگون کرده است و نیروی دریایی و گارد ساحلی نیز ۳۵ عملیات منحصر به فرد داشته است.

سریع گفت که یگان مهندسی ارتش یمن نیز بیش از ۴۴۱۴ عملیات انجام داده است که طی آن‌، خودروهای زرهی و سایر خودروهای متجاوزان هدف قرار گرفته است و تعداد تجهیزات و استحکاماتی که توسط یگان ضد زرهی هدف قرار داده شده، ۷۴۱۲ است.

وی ادامه داد: مجموع عملیاتی که یگان توپخانه‌‌ای نیروهای مسلح انجام داده‌اند ۸۵۶۳۴ عملیات بوده که از این بین ۱۱۵۰ عملیات مشترک با یگان پهپادی صورت گرفته است.»

سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین گفت که نیروهای تک تیرانداز یمن نیز ۶۵ عملیات داشته و طی دو سال گذشته حضور خود در جبهه‌های شرقی و شمالی را تقویت کرده است که در این مدت، ۹۴۱ افسر و سرباز سعودی و ۱۱۲۷ مزدور سودانی نیز هدف عملیات تک‌تیراندازان ما قرار داده شده‌اند.

وی قول داد که سال هشتم مقاومت در برابر متجاوزان سال عملیات نظامی منحصر به فرد باشد و با عنایت الهی دشمن را زمینگیر کرده و اراضی بیشتری طی آن از اشغال آزاد شود.

سرتیپ یحیی سریع گفت که دشمن باید بداند که عملیات منحصر به فرد زیادی در انتظارش است که جزو بانک اهداف جدید  عملیات ارتش یمن بوده و این اهداف در پایتخت‌های متجاوزان قرار دارد.

وی با بیان اینکه محاصره یمن، تهاجم نظامی به شمار می‌رود و ارتش یمن نیز بر این اساس با آن تعامل می کند، تأکید کرد که نیروهای مسلح یمن در برابر پیامدهای جنایت محاصره یمن بر زندگی مردم این کشور دست بسته نخواهند بود.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن  گفت: تأکید می‌کنیم که ما خود را برای عملیات منحصر به فرد در چارچوب عملیات شکست محاصره آماده می‌کنیم و ما منتظر صدور دستورات درخصوص اجرای این عملیات هستیم.

گفتنی است ارتش یمن طی دو روز گذشته دو عملیات پهپادی و موشکی در عمق خاک عربستان سعودی انجام داد و طی آن تأسیسات نفتی و حیاتی سعودی در شهرهای ریاض، جده، ینبع، جیزان، ابها، خمیس مشیط و ظهران الجنوب را هدف قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *