وزیر نیرو گفت: پیش بینی کرده‌ایم حدود ۶ هزار مگابایت به ظرفیت نیروگاهی کشور چه در نیروگاه‌های حرارتی تجدید پذیر و چه ارتقا نیروگاه‌های موجود افزود شود.

علی اکبر محرابیان ظهر امروز در حاشیه بازدید از نیروگاه حرارتی بندرعباس ضمن تبریک سال جدید اظهار داشت: سال ۱۴۰۱ براساس برنامه ریزی‌هایی که شده سال پر باری برای حوزه آب و برق خواهد بود.

وی افزود: در حوزه برق ضرورت دارد برای تابستان پیش رو که اوج مصرف سال است با تعمیرات کامل نیروگاه‌ها به استقبال تابستان برویم و همزمان طرح های توسعه نیروگاهی در اقصی نقاط کشور نیز در حال راه اجرا است. 

وزیر نیرو گفت: طبق گزارش هایی که به من داده شده پیش بینی کرده ایم حدود ۶ هزار مگابایت به ظرفیت نیروگاهی کشور چه در نیروگاه‌های حرارتی تجدید پذیر و چه ارتقا نیروگاه‌های موجود افزود شود و تلاش می‌شود فاصله بین تولید و مصرف به نحو چشمگیری کاهش پیدا کند.

وی تصریح کرد‌: از همه همکارانم تقدیر و تشکر میکنم روز اول سال ۱۴۰۱ هستیم و نیروگاه به طور کامل در بخش تعمیرات اساسی دارد و عزیزان در بخش تولید و تعمیرات فعال هستند و اغلب حوزه برق کشور بخاطر شرایط موجود فرصت برای استراحت ندارند، امیدوارم با تلاش دست جمعی که می‌شود بتوانیم بخش از عقب ماندگی‌های که در اخیر به وجود آمده را جبران کنیم.

وزیر نیرو گفت: در حوزه آب پروژه‌های متعددی را پیش بینی کرده‌ایم که بخشی از این پروژه‌ها در ماه‌های گذشته فعال شده و بخش دیگری نیز در سال ۱۴۰۱ فعال خواهد شد. 

وی افزود: در حوزه آبرسانی به روستاها و شهرهای که تنش آبی دارند تلاش می‌شود پروژه‌های زیادی را در سال جدید به مرحله بهره برداری برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *