رئیس سازمان نظام پزشکی استان همدان گفت: در ایام تعطیلات نوروزی ۲۰ درصد از مطب‌های پزشکان بخش خصوصی فعال است.

علیرضا مدرکیان  اظهار داشت: به منظور رفاه حال مردم و خدمات‌رسانی به بیماران در ایام تعطیلات نوروزی ۲۰ درصد از مطب‌های پزشکان متخصص و عمومی فعال است.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته بخاطر شرایط کرونایی، در ایام تعطیلات نوروز ویزیت مجازی پزشکان فعال شده بود تصریح کرد: اما امسال نیازی به این طرح احساس نمی‌شود.

رئیس سازمان نظام پزشکی همدان با بیان اینکه فعالیت پزشکان بخش خصوصی در ایام تعطیلات به صورت داوطلبانه است عنوان کرد: با توجه به فروکش کردن موج کرونا انتظار نمی‌رود در ایام نوروز مراجعه بیماران به مطب‌های پزشکی افزایش یابد.

مدرکیان با تاکید بر اینکه در ایام تعطیلات نوروزی بیماران برای موارد عادی و غیر ضروری به مطب‌ها مراجعه نمی‌کنند افزود: در این ایام خدمات درمانی تمام رشته‌ها در درمانگاه‌های دولتی و بیمارستان‌ها به بیماران ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه برای پیشگیری از موج جدید بیماری کرونا نیازمند مراقبت بیش از پیش مردم هستیم گفت: استفاده از ماسک، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی و دوری از تجعمات جزو مهم‌ترین راهکار پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است‌.

رئیس نظام پزشکی همدان با تاکید بر اینکه تزریق واکسن کرونا در کاهش ابتلا و بستری ناشی از ویروس موثر است تصریح کرد: افرادی که نوبت واکسن دز سوم آن‌ها رسیده باید هرچه سریع‌تر برای تزریق اقدام کنند‌.

مدرکیان به الزام پزشکان به استفاده از دستگاه کارتخوان اشاره کرد و گفت: به منظور رفاه حال بیماران باید در تمام مطب‌ها برای دریافت حق ویزیت و خدمات از کارتخوان استفاده شود.

وی با تاکید بر اینکه امروزه بیشتر مردم برای پرداخت هزینه‌های خود از کارت الکترونیکی استفاده می‌کنند اظهار داشت: مجبور کردن بیماران برای پرداخت پول نقد و استفاده نکردن از دستگاه کارتخوان تخلف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *