امام جمعه همدان گفت: ‌گردشگری سالم که سبب ارتقا کسب و کار استان همدان شود را حمایت می‌کنیم.

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی امروز در خطبه‌های نماز جمعه همدان با دعوت از آحاد مردم برای رعایت تقوا به ویژه در ایام نوروز با گرامیداشت میلاد با سعادت منجی عالم بشریت اظهار داشت: اراده خدا بر این است که در آخرالزمان مستضعفان عالم یعنی امامان معصوم(ع) در عالم به حکومت برسند روزی که زمان ذلت ظالمان است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه مستکبران٬ قدرت حامی فساد بوده و پشتوانه فسادهای سیاسی هستند، بیان کرد: کار نخست حضرت بقیه الله مبارزه با این افراد است، امروز نیز یکی از سیاست‌های جمهوری اسلامی مبارزه با قدرت‌های حامی فساد است. دلیل اینکه جمهوری اسلامی۴۲ سال است نتوانسته با آمریکا و رژیم اشغالگر قدس کنار بیاید همین مسئله است.

شعبانی ادامه داد: امروز سپاه مقتدر شما اگر پایگاه موساد را در اربیل مورد هدف قرار می‌دهد نماد درهم شکننده شوکت معتدین است چرا که این اقدام همان اجرای سیاست های اصولی و اسلامی الهی برای مبارزه با مستکبرانی که مانع اجرای عدالت بوده و از کودک‌کشی و کشتار انسان‌های بیگناه در عراق یمن افغانستان و غیره حمایت می‌کنند است.

وی با اشاره به اقتدار نظامی کشور اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی با توانی که ایجاد کرده تاجایی که بتواند٬ محقق‌کننده قاصِمُ شَوْکَهِ الْمُعْتَدینَ است و این تعبیر قرآن است که می‌گوید تا جایی که می‌توانید برای ترساندن دشمنان خدا قوی شوید.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه اگر کشوری قوی شد می‌تواند در برابر مستکبران بایستد مطرح کرد: ظلم و فسادی که در دنیا رخ داده آلوده کردن جوانان دنیا به فساد اخلاقی و یا به راه انداختن جنگ بین ملت‌ها برای فروش تسلیحات نظامی توسط برخی دولت‌ها در حال انجام است.

وی با این توضیح که انسان‌های آزاده و هر کسی که وجدان روشنی داشته باشد متوجه می‌شود منشا این فساد ها کجا است اظهار داشت: اعدام ۸۱ نفر در عربستان سعودی که بیش از ۴۰ نفر از آنها شیعه بودند را محکوم می‌کنیم.

شعبانی با بیان اینکه امروز وظیفه ما محکوم کردن این اقدام است گفت: باید در مقابل آنها ایستاده و سکوت نکنیم چرا که این کار مبارزه با فساد بوده و عربستان نیز از گذشته نشان داده منشا استکبار است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به مسئله نشاط اجتماعی ادامه داد: از جمله نکاتی که در سند فرهنگی استان به آن پرداخته شده مسئله نشاط اجتماعی است که همه ما به آن معتقدیم به همین متولیان باید طراحی برنامه‌های فرهنگی که مبتنی بر اصول اسلامی و شئونات همدان باشد را پیگیری کنند.

وی درباره برخی اتفاقات رخ داده در روزهای گذشته اظهار داشت: از همه مردم عزیزی که امر به معروف و نهی از منکر کرده قدردانی می‌کنم چرا که این حرکت قابل ستایش است اما نکته ای که باید به توجه داشت این است که اگر امر به معروف می‌کنیم برای اصلاح است.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه از گردشگری سالم که سبب ارتقا کسب و کار استان شود حمایت می‌کنیم افزود: از آن مسئولی که با وجود عدم تعمد در این اتفاق عذرخواهی کرده و شجاعت این کار را داشت٬ تشکر می‌کنم.

 وی ادامه داد: برای جلوگیری از این اتفاقات باید جشنواره ها و دیگر رویدادهایی که بعد از این قرار است در استان برگزار شود با همه جزییات در شورای فرهنگ عمومی مورد توجه قرار گیرد.

شعبانی با این توضیح که مسئولان مصمم هستند که چنین اتفاقاتی تکرار نشود افزود:‌ خواسته مردم بر این است که دیگر این اتفاقات رخ نداده و سهل انگاری و تسامح نشود.

 وی خطاب به مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر همدان با بیان اینکه نباید از این ظرفیت مردمی در عرصه امر به معروف و نهی از منکر غافل شوید افزود: این ظرفیت مطالبه‌گری در همدان ظرفیت خوبی بوده پس باید در همه ابعاد مبارزه با فساد ورود کنیم یعنی نباید برخی فکر کنند جامعه مذهبی ما تنها به برخی مسائل حساس است.

نماینده ولی‌فقیه در همدان درباره هفته بزرگداشت سربازان گمنام نیز توضیح داد: این روز را به همه کسانی‌ که برای امنیت این کشور تلاش کرده و نمی‌توانند گزارشی دهند تبریک می‌گویم.

وی افزود: در طول شش ماه گذشته دولت کارهای خوبی را انجام داده اما نسبت به مسائل اقتصادی و گرانی امیدواریم در سال آینده شاهد فعالیت و نظارت بیشتری از سوی دولت باشیم.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *