رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان گفت: از ۱۲ اسفند تا ظهر امروز ۸ مصدوم ناشی از حوادث چهارشنبه سوزی و بازی با مواد محترقه شناسایی شده است.

 محمد رضا شکوهی با بیان اینکه تاکنون ۸ نفر از جوانان استان بر اثر استفاده از مواد محترقه و آتش‌زا مصدوم شدند، اظهار داشت: ۷ نفر از مصدومان به صورت سرپایی مداوا شدند.

وی با اشاره اینکه یک نفر از مصدومان مربوط به شهرستان اسدآباد است، تصریح کرد: این مصدوم به بیمارستان بعثت همدان اعزام و بستری شده است.

رئیس مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان با بیان اینکه بیشتر مصدومان و فوتی‌های حوادث چهارشنبه سوری در سال‌های گذشته مربوط به گروه سنی جوانان و نوجوانان بوده است، گفت: بیشتر مصدومان در گروه سنی ۱۵ تا ۲۵ سال هستند.

شکوهی با تاکید بر اینکه امشب همه نیروهای اورژانس پیش‌بیمارستانی استان به صورت آماده باش و مستقر در آمبولانس‌ها هستند، اظهار داشت: ۴۰ پایگاه اورژانس جاده‌ای، ۲۴ پایگاه شهری و یک پایگاه اورژانس هوایی آماده خدمات‌رسانی به مصدومان احتمالی هستند.

وی از استقرار آمبولانس‌های مجهز اورژانس در میادین شلوغ و نقاط مختلف شهر خبر داد و گفت: بازرسان ما هم مرتبا به مراکز درمانی سرکشی و نظارت می‌کنند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان با بیان اینکه امشب مرخصی همه نیروها لغو شده است، تصریح کرد: امیدواریم با رعایت موارد ایمنی از سوی مردم شاهد کمترین آمار حوادث در استان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *