فرمانده سپاه ناحیه همدان گفت:سهمیه اعزام به راهیان نور شهرستان همدان، امسال ۳۰۰ نفر بوده که از تاریخ ۳ الی ۷ فروردین به جبهه جنوب اعزام خواهند شد.

سرهنگ پاسدار سید جواد حسینی صبح امروز در جلسه ستاد پشتیبانی از راهیان نور که در فرمانداری همدان برگزار شده بود، اظهار داشت: انجام بعضی از کارها در حفظ و نشر فرهنگ و آرمان های کشور اهمیت بسزایی دارند، اما دشمنان درصدد نابودی این مسائل هستند و نمی خواهند جوانان و نوجوانان کشور ما با این مسائل آشنا شوند، برگزاری راهیان نور یکی از اقدامات مهم در مقابله با هجمه های دشمنان است.

فرمانده سپاه ناحیه همدان در رابطه با تاریخچه راهیان نور گفت: اولین راهیان نور را پدران و مادران شهدا، زمانی که بدنبال گمشدگان خودشان بودند، رقم زدند، سپس دانشجویان، این مسیر را طی کردند، بعد از آن نیز این مسیر از سال ۷۲ برای عموم مردم هموار شد.

وی افزود: دشمنان میلیاردها دلار هزینه می کنند این مسائل را که ضامن بقای کشور بوده را از ما بگیرند و ما مسئولین وظیفه داریم، با برنامه ریزی مناسب، تهیه بسته های فرهنگی و روایت گری راویان توانمند، راهیان نور را زنده نگه داریم.

وی افزود: سهمیه اعزام به راهیان نور شهرستان همدان، امسال ۳۰۰ نفر بوده که از تاریخ ۳ الی ۷ فروردین به جبهه جنوب اعزام خواهند شد. 

 فرماندار همدان رئیس قرارگاه ستاد راهیان نور شهرستان همدان منصوب شد 

فرماندار شهرستان همدان نیز که به عنوان رئیس قرارگاه ستاد راهیان نور شهرستان همدان منصوب شده، ضمن تاکید بر زنده نگه داشتن فرهنگ شهدا بیان کرد: استان همدان کریدور شمال به جنوب و غرب به شرق بوده و مسیر زائرین استان های دیگر می باشد، لذا می بایست در این مسیر فضاسازی مناسبی صورت گیرد، ایستگاه های صلواتی برگزار شده، تا خاطرات خوبی از استان همدان ثبت شود.

 محمدی ادامه داد: استان همدان بالغ بر ۸۰۰۰ شهید تقدیم انقلاب نموده، ولی متاسفانه در رسانه ای شدن و تبیین نقش همدان در انقلاب و دفاع مقدس بسیار ضعیف کار شده، این ایام ظرفیت خوبی است که به نقش استان همدان در این راستا بیشتر پرداخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *