استاندار همدان با تاکید بر اینکه گرایش به مصرف مواد مخدر صنعتی افزایش یافته است، گفت: خانواده، بهترین هدایت‌گر و راهنما برای افراد مبتلا به مواد مخدر است که می‌تواند آن‌ها را نسبت به این عامل خانمان‌سوز دور کند.

علیرضا قاسمی‌فرزاد صبح امروز  در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان با بیان اینکه طبق آمار و موقعیت جغرافیایی، ایران بیشترین فعالیت و مبارزه را با مواد مخدر در جهان دارد، اظهار داشت: ۴ هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز در عرصه مبارزه با مواد مخدر، نشانگر حجم وسیع مقابله با مواد مخدر در کشور است. 

‌استاندار همدان با تاکید بر اینکه موضوع مواد مخدر، به یک مسئله اجتماعی تبدیل شود و بهره‌برداری از حضور و مشارکت مردم در راستای مقابله با مواد مخدر در دستور کار قرار گیرد، افزود:‌ از ظرفیت خیرین و همچنین تشویق و ترغیب تشکل‌های مردمی در راستای وارد شدن به عرصه مقابله با مواد مخدر استفاده شود. 

 وی با بیان اینکه در شرایط کنونی برنامه سند تحول راهبردی مبارزه با مواد مخدر به استمرار یافته و در اجرا و پیاده‌سازی کامل‌تر آن تلاش شود، تصریح کرد: ضربه زدن به بنیان‌های قاچاق، و قاچاقچیان نقش موثری در مقابله با مواد مخدر در استان را ایفا می‌کند. 

 استاندار همدان اضافه کرد: توسعه منابع اطلاعاتی در راستای شناسایی سران و قاچاقچیان اصلی مواد مخدر، نقش مهمی در ریشه‌کن کردن مواد مخدر دارد. 

این مقام مسئول با تاکید بر مجموعه بهزیستی باید  با بررسی کلیه جوانب، از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با مواد مخدر استفاده کند ادامه داد:مردم انتظار دارند که دولت با نهایت ظرفیت‌سازی در راستای مبارزه با مواد مخدر، جامعه را از این عامل خانمانسوز حفظ کند. 

استاندار همدان با اشاره  اینکه از ظرفیت ماده ۱۵ در راستای مقابله با مواد مخدراستفاده شود گفت:  فرهنگ‌سازی جامعه در راستای مقابله با مواد مخدر، تقویت شود. دستگاه‌های فرهنگ‌ساز، همچون آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد باید وارد عرصه مقابله با مواد مخدر شوند. 

 قاسمی فرزاد به موضوع خانواده اشاره کرد و ادامه داد: خانواده، بهترین هدایت‌گر و راهنما برای افراد مبتلا به مواد مخدر است که می‌تواند آن‌ها را نسبت به این عامل خانمان‌سوز دور کند و متاسفانه در ایران، گرایش به مصرف مواد مخدر صنعتی افزایش یافته و باید امور بانوان، فرهنگ‌سازی در خانواده‌ها را از طریق جامعه بانوان و همسران تقویت کند. 

این  مقام مسئول افزود‌: بهزیستی از برخی امکانات داخلی، در راستای تجهیز و کمک به مجموعه‌های پلیس و نیروی انتظامی اقدام کند تا بتواند در مبارزه با مواد مخدر موثر‌تر ظاهر شود. 

وی در پایان تاکید کرد: از ظرفیت خیرین و مجموعه شرکت‌های تولیدی بخش خصوصی در راستای مبارزه با مواد مخدر استفاده شود.

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.