ناظر فدراسیون جهانی تکواندو با تمجید از میزبانی کشورمان از چهار رویداد گفت: هرکجای دنیا بروم از امنیت ایران صحبت خواهم کرد.

ماهر ماگابله نماینده استرالیایی فدراسیون جهانی تکوانددر خصوص میزبانی ایران از سه تورنمنت بین‌المللی کیوروگی و یک تورنمنت پاراتکواندو اظهار داشت: اولین بار است که به ایران آمده‌ام، کشوری بسیار زیبا با مردمی بسیار خوب دارید و خیلی از حضور در ایران خوشحالم. کشورهای زیادی وجود دارند که برای برگزاری یک مسابقه دچار چالش می‌شوند، اما ایران به‌خاطر شوق و اشتیاق بسیار زیادی که برای توسعه ورزش تکواندو دارد، میزبان چهار رویداد است.

وی در خصوص سطح فنی مسابقات عنوان کرد: سطح مسابقات بسیار بالاست و قهرمانان المپیک و جهان از ایران، اردن، ازبکستان و قزاقستان در مسابقات حضور دارند که از بهترین‌های دنیا هستند. حضور قهرمان المپیک و جهان در هر تورنمنتی باعث می‌شود که سطح مسابقات بالا برود.

ناظر فدراسیون جهانی تکواندو با اشاره به نمره قبولی ایران در برگزاری چهار رویداد بین‌المللی گفت: ایران توانسته است همزمان چهار رویداد را برگزار کند. بازیکنان و داوران بسیار خوبی در مسابقات حضور داشتند و برگزاری مسابقات در سطح عالی بود، به‌عنوان ناظر فدراسیون جهانی به ایران نمره قبولی می‌دهم.

ماگابله در خصوص شانس ایران برای میزبانی رویدادهای بزرگتر گفت: مطمئناً ایران با این تجربه می‌تواند در آینده برگزارکننده رویدادهای بزرگتری مانند قهرمانی جهان نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان باشد، حتی ایران می‌تواند مسابقات گرندپری را برگزار کند، اما نکته مهم این است که باید بازاریابی‌تان را بیشتر کنید و به دنیا نشان دهید که کشوری بسیار امن دارید، از قهرمانان بزرگ دعوت کنید و حتماً آنها به ایران خواهند آمد.

وی گفت: در حالی که برخی رسانه‌ها در سرتاسر جهان برخی مسائل را درباره ایران مطرح می‌کنند، اما در یک هفته‌ای که در ایران هستم نه‌تنها در مسابقات بلکه حتی زمانی که با دوستانم بیرون رفتم، متوجه شدم که ایران کشوری امن است.

ناظر فدراسیون جهانی تکواندو خاطرنشان کرد:  وقتی یک نفر وارد ایران  می‌شود و این امنیت را می‌بیند، باید منصفانه این را به گوش دیگران برساند، قطعاً با دوستانم درباره این قضیه صحبت می‌کنم و اگر به کشورهای دیگر دنیا بروم در خصوص امنیت ایران حرف می‌زنم و از  تجربه‌ای که داشتم آنها را مطلع خواهم کرد.

ماگابله در خصوص تغییرات در فدراسیون تکواندوی ایران به گفت: هادی ساعی قهرمان المپیک است و او را می‌شناسم، پولادگر را از زمانی که ورزشکار جوانی بودم به‌خوبی می‌شناسم، پولادگر مدیریت بسیار عالی داشت و در زمان او ایران دو بار قهرمان جهان شد. در زمان حاضر خون تازه‌ای به فدراسیون تزریق شده است و هادی ساعی به‌عنوان یک تکواندوکار می‌تواند این روند را ادامه دهد، با این حال تنها یک نفر نمی‌تواند یک سازمان را به جلو هدایت کند، این سازمان بدنه مدیریتی قوی نیاز دارد و باید با کمک همکارانش به جلو برود.

ماگابله در خصوص حمایت رئیس فدراسیون جهانی از تکواندوی ایران گفت: دکتر چو همیشه حامی توسعه تکواندو بوده است و پولادگر نیز همواره شخص محترمی برای رئیس فدراسیون جهانی بوده است و همواره به او احترام می‌گزارد. دکتر چو برای هادی ساعی نیز به‌عنوان یکی از قهرمانان المپیک و جهان احترام قائل است و چندی پیش در نامه‌ای ریاست ساعی را تبریک گفت و برای او آرزوی موفقیت کرد تا روند رو به رشد تکواندوی ایران تحت مدیریت ساعی نیز ادامه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *