مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان گفت: سرعت وزش باد در منطقه گل‌تپه در استان همدان به ۹۴ کیلومتر بر ساعت رسید‌.

وزش شدید باد در استان همدان از صبح دیروز آغاز شده و تاکنون ادامه دارد.

سرعت باد همراه با گرد و غباری به اندازه‌ای است که تردد عابران پیاده را با مشکل روبه‌رو کرده است.

وزش شدید باد در شب گذشته سبب قطعی برق برخی مناطق شهر همدان و خسارت به تابلو و بنرهای تبلیغاتی شده است.

محمد حسن باقری شکیب در گفت‌وگو با خبرنگار در همدان اظهار داشت: وزش شدید باد تا اواخر وقت امشب ادامه دارد اما از فردا از شدت باد کاسته می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه وزش شدید باد در این روزها به‌ خاطر تغییرات دمایی و عوض شدن فصل است، تصریح کرد: معمولا در ماه‌های پایانی هر فصل با وزش شدید باد روبه‌رو می‌شویم.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با بیان اینکه وزش شدید باد از دیروز در استان آغاز شده، گفت: سرعت وزش باد در ایستگاه فرودگاه همدان ۶۴ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است.

باقری شکیب با بیان اینکه فعلا سامانه بارشی در استان نداریم عنوان کرد: از دوشنبه شب یک سامانه ضعیف بارشی وارد استان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دیشب دمای استان کاهش داشته است، افزود: حداقل دمای شهرستان رزن به منفی یک درجه رسیده است.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان اظهار داشت: دیروز شهرستان رزن با حداقل دمای منفی یک درجه به عنوان سردترین شهرستان استان و ملایر با حداکثر دمای ۱۸ درجه به عنوان گرمترین نقطه استان گزارش شده است‌.

باقری شکیب با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته دمای شهرستان همدان هم بین ۲ و ۱۷ درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است گفت: امشب حداقل دمای همدان به منفی ۲ درجه خواهد رسید.وی با اشاره به اینکه امسال از نظر میانگین بارش‌ها نسبت به سال زراعی پارسال و آمار بلند مدت، رشد منفی داشتیم، تصریح کرد: تا پایان اسفندماه هم بارش قابل توجهی نخواهیم داشت‌‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *