سردار هادی شیرزاد بعدازظهر امروز در حاشیه نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران خبرگزاری‌های استان درباره پرونده سایت‌های شرط‌بندی اظهار داشت: ۷ نفر از متهمان پرونده سایت‌های شرط‌بندی و قمار دستگیر شده و به مراجع قضایی معرفی و تحویل داده شدند.

وی اضافه کرد: برای باقی متهمان این پرونده هم اعلان قرمز در پلیس اینترپل صادر شده و این افراد تحت تعقیب پلیس بین‌المللی قرار دارند که به زودی دستگیر شده و به کشور مسترد خواهند شد.

سردار شیرزاد همچنین از افزایش ۴۸۰ درصدی میزان استرداد مجرمان و متهمان بین‌المللی به کشور خبر داد و گفت: ۶۸ درصد این مجرمان در رابطه با پرونده‌های مفاسد اقتصادی و مالی تحت تعقیب قرار داشتند.

پلیس بین‌الملل قزوین تا قبل از تابستان راه‌اندازی می‌شود

فرمانده پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود از راه‌اندازی واحد پلیس اینترپل در استان قزوین خبر داد و گفت: تأسیس و راه‌اندازی این واحد تا قبل از تابستان سال آینده عملی خواهد شد و در این راستا برخی از امکانات و تجهیزات از پلیس بین‌المللی تهران به واحد قزوین منتقل خواهد شد.

شیرزاد افزود: با راه‌اندازی این واحد تولیدکنندگان، صادرکنندگان و بازرگانان و تجار می‌توانند خدمات پلیس بین‌الملل را از فرماندهی انتظامی استان قزوین دریافت کنند و پلیس با تمام توان در خدمت تولید و جهادگران اقتصادی قرار دارد.

وی معاونت اقتصادی استانداری قزوین را رابط اصلی برای استقرار واحد پلیس بین‌الملل در قزوین معرفی کرد و ادامه داد: همچنین بنا داریم که دفتر منطقه‌ای پلیس اینترپل را در استان قزوین راه‌اندازی کنیم تا بتوانیم ارتباط بازرگانان و صادرکنندگان چندین استان نزدیک به پایتخت را با پلیس بین‌المللی ناجا تسهیل کرده و خدمات را سریع‌تر انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *