مدیر‌کل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری همدان گفت: همه انتصابات صورت پذیرفته توسط استاندار، بومی بوده‌ و در روند انتصاباتِ آتی استان نیز، همین رویکرد دنبال خواهد شد.

مسلم مخفی با بیان اینکه موضوع دخالت برخی از نمایندگان، گروه‌ها و احزاب در انتصابات قابل کتمان نیست، اظهار داشت: در مواردی که روند انتصاب مدیر به‌کندی پیش‌ رفته و یا انتخاب آن دیرتر انجام شده، نشان از برخی دخالت‌ها و سهم‌خواهی‌ها داشته است. 

 وی گفت‌: دخالت و سهم‌خواری در انتصابات مدیران علاوه بر ظلم به مردم، ظلم به دولت نیز هست؛ زیرا باعث از دست رفتن زمان و مانع خدمت‌رسانی و حل مشکلات مردم می‌شود.

مخفی افزود: مهم‌ترین موضوع و مسئله‌ای پس از استقرار دولت سیزدهم  انتخاب و انتصاب مدیران بود. 

‌مدیر‌کل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری همدان با بیان اینکه هر دولتی برای نیل به اهدافِ و تحقق برنامه‌ها و وعده‌های داده شده به مردم، به دنبال انتخاب افراد همسو با سیاست‌های خود است، تصریح کرد: استاندار همدان در راستای انتصاب و انتخاب مدیران، از طریق مشورت با نخبگان، متخصصان و افراد مطلع و همچنین مصاحبه با گزینه‌های مختلف، فرمانداران، مدیران کل و بخشداران و معاونین فرمانداران را انتخاب و منصوب کرد. 

‌وی با اشاره به حضور مدیران غیربومی و ناکارآمد یکی از دغدغه‌ها و گلایه‌مندی‌های مردم استان بود، گفت: مردم، نخبگان و گروه‌های سیاسی عمده در همدان، دلیل مشکلات و مسائل استان را وجود مدیران غیر بومی می‌دانند.

 مخفی ابزار داشت: از معیارها و ویژگی‌هایی که در انتصاب مدیران مورد توجه ویژه استاندار قرار گرفت، انقلابی بودن، کار آمدی و فسادستیزی، بومی‌بودن و استفاده از سرمایه‌های انسانی استان است.و

این مقام مسئول ادامه داد: رویکرد استاندار همدان در انتصاب مدیران، پیرو منویات مقام معظم رهبری و سیاست اعلامی رئیس دولت سیزدهم است. 

مدیر کل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری همدان گفت: همه انتصابات صورت پذیرفته توسط استاندار، بومی بوده‌ و در روند انتصاباتِ آتی استان نیز، همین رویکرد دنبال خواهد شد.

مخفی تصریح کرد: کادرسازی برای آینده، از موضوعاتی است که به طور ویژه مد نظر استاندار همدان در عرصه انتصابات است ودر برخی پست‌های کلیدی از نیروهای جوان‌تر، و حتی در برخی از شهرستان‌ها که صلاح بر انتخاب مدیران با تجربه بوده توصیه شده که در کنار مدیران با تجربه از نیروهای جوان در مدیریت‌های میانی نیز استفاده شود.

وی با بیان اینکه باید این حق را به مدیر ارشد استان داد که در انتخاب افراد تامل و حساسیت لازم را به کار ببندد؛ زیرا انتصاب فردی که صلاحیت، تعهد و تبحر لازم را ندارد برای استان زیان‌بار خواهد بود اظهار داشت: استاندار تاکید دارد که کارآمدی و نیز صلاحیت شخصیتی افراد مورد توجه قرار گیرد.

 مخفی افزود: در مقایسه‌ با دیگر استان‌ها، با انتصاب ۷۰ مدیر طی چهار ماه، می‌توان گفت که روند انتصابات در استان همدان کند نبوده و در انتخاب یک مدیر، شاخص‌های مختلفی مورد توجه قرار می‌گیرد؛ اما صرفاً نظر استاندار ملاک نیست، بلکه نظر وزارت‌خانه متبوع نیز مورد توجه قرار می‌گیرد زیرا یقینا این افراد مجری نظرات و ماموریت‌ها تخصصی وزارتخانه در استان نیز خواهند بود.

 مدیر کل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری همدان گفت: انتخاب و انتصاب یک مدیر برای دستگاه اجرایی، حاصل تعامل و هم‌فکری بین استاندار و وزارتخانه مربوطه است و ملاک در انتخاب مدیران، کارآمدی، تمکین از ارزش‌های نظام‌ اسلامی، آرمان‌های دولت سیزدهم، پاک‌دستی و فساد‌ستیزی است نه وابستگی به یگ گروه و یا حزب سیاسی.

 مخفی در پایان با اشاره به  دخالت در انتصابات نیز مطرح است که قابل کتمان نیست و استان همدان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نمی‌توان آن را از سوی برخی افراد و گروه انکار کرد گفت: آیا نماینده، فرد، گروه و هر حزبی که با فشار به دنبال انتصاب افراد هستند، درصورت ناکارآمدی آن مدیر، در ادامه پاسخگوی مردم خواهند بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *