رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه “یکی از راه‌های نجات کشور حفظ منابع طبیعی و آب و خاک کشور است” گفت: سالانه به اندازه حجم سد امیرکبیر فرسایش خاک داریم.

مسعود منصور  در  آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه‌های منابع طبیعی و آبخیز داری سطح کشور در و رونمایی از طرح آبخیزداری با مشارکت شهرک صنعتی دارویی برکت با اشاره به بحرانهای مانند سیل زلزله و فرسایش خاک در کشور اظهار داشت: سالانه با ۱۶ تن در هکتار فرسایش خاک مواجه هستیم.

وی افزود: سالانه ۲۵۰ میلون متر مکعب فرسایشی است که در دریاچه پشت سدها جمع می‌شود.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه پشت سد امیرکبیر به میزان ۲۰۴ میلیون مترمکعب است ، عنوان کرد: به اندازه یک سد در سال فرسایش خاک می‌دهیم.

منصور با بیان اینکه در  کشور حدود ۴۰ هزار رشته قنات در کشور داریم که حدود یک سوم آن در معرص کم آب و خشک شدن است، بیان کرد: بیش از ۱۰ هزار رشته قنات ناشی از فعالیت‌های آبخیزداری در کشور اجرا شده و آبدهی این قنات‌ها یک تا سه برابر افزایش یافته است.وی افزود: به دلیل پرآب شدن قنات‌ها در برخی از روستانها مهاجرت معکوس اتفاق افتاده و روستاییان به محل سکونت خود برگشتند.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه یکی از راه‌های نجات کشور حفظ منابع طبیعی و آب و خاک کشور است، بیان کرد: رسالت احیا و توسعه منابع طبیعی باید با مشارکت مردم و دستگاههای اجرایی انجام شود.

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.