رئیس اتاق بازرگانی استان همدان گفت: تعدادی از واحدهای تعطیل و غیرفعال مستقر در شهرک‌های صنعتی همدان مانعی برای استقرار واحدهای جدید است.

علی اصغر زبردست ظهر امروز در جلسه گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی در استان همدان، به کمبود مجوز انشعاب خدمات زیرساختی برق و گاز در شهرک ها و نواحی صنعتی استان، اشاره کرد و اظهار داشت: امتیازهای بلوکه شده در اختیار واحدهای تولیدی تعطیل شده و راکد استان باید سلب و به واحدهای فعال و متقاضیان جدید در این شهرک‌ها واگذار شود.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان تکمیل شده است، تصریح کرد: تعدادی از واحدهای مستقر در این شهرک‌ها تعطیل و غیرفعال هستند که این امر مانع استقرار واحدهای جدید شده است.

رئیس اتاق بازرگانی استان همدان با بیان اینکه افزایش ظرفیت ایجاد انشعاب برق و گاز در این شهرک‌ها مستلزم صرف هزینه و اعتبار است، گفت: این درحالی است که می‌توان از ظرفیت امتیاز انشعاب واحدهای تعطیل و راکد مستقر در این اماکن برای رفع این مشکل به صورت بهینه استفاده کرد.

زبردست با اشاره به اینکه بخشی از واحدها با وجود تمدید جواز تاسیس هنوز احداث نشده‌اند، عنوان کرد: صنایع بسیاری در نوبت احداث هستند که باید از محل ابطال انرژی‌های متعلقه به واحدهای راکد نیاز کارخانه های جدید تامین شود. 

وی با تاکید بر اینکه برخی از واحدهای تولیدی استان به انبار تبدیل شده است، اظهار داشت: سرمایه گذاری هنگفتی از سوی دولت برای ایجاد زیرساخت شهرک‌ها انجام شده که باید در اختیار صنایع فعال و متقاضی فعالیت قرار گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی استان همدان با بیان اینکه در سال‌های اخیر به دلیل شیوع کرونا و برخی مشکلات اقتصادی، فشار مضاعفی به بخش تولید وارد شده است، گفت: افزایش بهای انرژی در این شرایط مشکلاتی را برای تولیدکنندگان و واحدهای تولیدی ایجاد می‌کند.

 ایجاد اشتغال در شهرک‌های گلخانه‌ای همدان نیازمند تامین اعتبار است 

ظاهر پورمجاهد معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان، نیز با تاکید بر رونق و توسعه تولید و اشتغال در استان، اظهار داشت: بخش تولید نیازمند تامین زیر ساخت است و این موضوع با اختصاص ردیف‌های بودجه مستقل محقق می‌شود.

وی تصریح کرد: در قانون بودجه ردیف زیرساخت شهرک‌های گلخانه‌ای حذف شده که این مهم برای احیا نیازمند اصلاح و بازنگری در سطح کلان کشوری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با تاکید بر توسعه اشتغال استان در بخش کشاورزی و صنعت، عنوان کرد: به دلیل تورم در سال‌های اخیر هزینه ایجاد شغل هم افزایش یافته است.

پورمجاهد افزود: برای ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در شهرک‌های گلخانه‌ای استان نیازمند تامین اعتبار هستیم. 

وی با بیان اینکه ۱۲۰ طرح مهم و اثرگذار در سطح استان وجود دارد ، گفت: به طور مستمر پیشرفت آن‌ها رصد می‌شود. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: این ۱۲۰ طرح بدون شک در رونق اقتصادی و اشتغال استان تاثیر بسزایی دارند بنابراین، مشکلات و موانع آن‌ها در جلسات تخصصی بررسی و حل و فصل می‌شود. 

پور مجاهد از ایجاد ۲۳ هزار و ۵۰۰ شغل در سال ۱۴۰۱ خبر داد و اظهار داشت: سهم استان از رقم یک میلیون و ۸۰۰ هزار شغل در کشور، با رشد هفت و نیم درصد نسبت به سال جاری تعیین شده است.

وی با تاکید بر اینکه تحقق سهمیه اشتغال استان نیاز به برنامه‌ریزی و هدفگذاری درست است، تصریح کرد: همه دستگاه‌های متولی باید به صورت جدی و جهادی وارد عمل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *