استاندارهمدان با بیان اینکه رشادت‌ها و حماسه آفرینی‌های فرماندهان ارتش و نیروی هوایی در زمان دفاع مقدس را هرگز فراموش نخواهیم کرد، گفت: نیروی هوایی ارتش اجازه کوچک‌ترین تعرض را به آسمان ایران نخواهد داد.

علیرضا قاسمی فرزاد صبح امروز در مراسم فارغ‌التحصیلی خلبانان پایگاه شکاری شهید نوژه‌ اظهار داشت: مردم قدردان امنیتی که در کشور و مرز‌های آن برقرار است، هستند.

وی با بیان اینکه باید فارغ التحصیلان پایگاه شکاری شهید نوژه، در مسیر شهدا گام بردارند افزود: حماسه و رشادت‌های نیروهای هوایی در ذهن مردم ماندگار است.

استاندار همدان با بیان اینکه رشادت‌ها و حماسه آفرینی‌های فرماندهان ارتش و نیروی هوایی در زمان دفاع مقدس را هرگز فراموش نخواهیم کرد گفت: با تهاجم و تجاوز صدام به ایران، نیروهای سلحشور هوایی جمهوری اسلامی، کمتر از ۳ ساعت، واکنش نشان دادند. 

وی عنوان کرد: نخستین واکنش‌های نیروهای هوایی جمهوری اسلامی ایران یعنی انتقام، کمان‌و اچ‌۳، بود که بیش از ۳۰۰ هواپیما وارد آسمان عراق شد. بدون‌شک این سه عملیات از دقیق‌ترین و بی‌سابقه‌ترین عملیات‌های پروازی در تاریخ جمهوری اسلامی محسوب می‌شود. 

وی مطرح کرد:‌ صدام حسین، محاسبه کرده بود که در سه روز اهواز و یک‌هفته‌ای نیز تهران را محاصره خواهد کرد، و تصور می‌کرد ارتش جمهوری اسلامی قادر به رویارویی با نیروهای وی نیست. 

استاندار همدان با بیان اینکه اقدام جدی و فوری نیروی هوایی بود که توانست در اوایل جنگ، حرکت ارتش بعثی را زمین‌گیر کند اظهار داشت: فرماندهان ارتش و نیروهای هوایی جمهوری اسلامی ایران صحنه‌های بی‌سابقه و حماسه‌های تاریخی آفریدند که هنوز در ذهن مردم به یادگار‌ مانده است. 

وی با این توضیح که فارغ‌التحصیلان پایگاه شکاری شهید نوژه، پا جای پا فرماندهان خواهند گذاشت که تاریخ شاهد رشادت‌های آنان بوده است ادامه داد: فارغ‌التحصیلان پایگاه شکاری شهید نوژه، به عنوان فرزندان راستین این آب و خاک در مسیری که شهدای این پایگاه طی‌طریق کردند، گام بردارند. 

قاسمی‌فرزاد با بیان اینکه دفاع از ارزش‌های کشور، انقلاب، اسلام، ولایت و قرآن سرلوحه کار فارغ‌التحصیلان پایگاه شکاری شهید نوژه باشد عنوان کرد: فرزندان امروز ما، تفاوتی با نسل پیشین خود ندارند، و همیشه زمینه‌ساز حماسه‌ها و رشادت‌‌ها در دفاع از مردم و این آب و خاک هستند. 

وی با اشاره به اینکه نیروی هوایی قدرتمند‌تر از همیشه، آسمان ایران اسلامی را رصد و اجازه کوچک‌ترین تعرض را به هیچ‌کس نخواهد داد مطرح کرد: داشتن امنیت یکی از نعمت‌های بزرگ الهی است، که در این دنیای پر مخاطره، توسط نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران تامین می‌شود. 

این مقام مسئول اظهار داشت: مردم ایران قدردان زحمات و تلاش‌های نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های مختلف در راستای برقراری امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *