نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با گلایه از عدم حضور نمایندگان مجلس در شورای فرهنگ عمومی گفت: براساس قانون باید یک نفر از نمایندگان مجلس در این جلسه حضور داشته باشد تا پس از بررسی و تصویب برنامه‌ها با مشکلی برخورد نکنیم.

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی امروز در شورای قرآنی و فرهنگ عمومی استان همدان با بیان اینکه باید برای سال آینده برش سند قرآنی آماده و به دستگاه‌ها ابلاغ شود اظهار داشت: در ماه‌های گذشته برش سه ماهه این سند  تدوین ابلاغ شد اما در اجرا موفق نبود.

وی با این توضیح که قرار نیست تنها جلسه تشکیل داده و سند بنویسیم بلکه انتظار هست از سال آینده برنامه‌هایی که ابلاغ می‌شود اجرایی شوند عنوان کرد: باید نظارت و پیگیری به صورت جدی اعمال شود که لازم است در این باره استاندار نیز میزان همراهی و عملکرد دستگاه‌های اجرایی در این بخش را مورد ارزیابی قرار دهند چرا که وقتی سندی را تدوین کرده و می‌پذیریم، پس باید اجرا شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با اشاره به فرا رسیدن ماه بهار قرآن ادامه داد: برای ماه رمضان باید به صورت مفصل و بهتر برنامه‌ریزی‌ها انجام شود و اگر شهرداری، شورای شهر و دیگر نهادهای مربوطه فعالان قرآنی را یاری کنند بهتر است.

وی همچنین درباره سند فرهنگی استان با بیان اینکه که سندی که نوشته می‌شود باید متقن، اجرایی و عملیاتی باشد گفت: لازم است کمیته‌هایی که در این فضا مسئولیت دارند به نکات ذکر شده در تمام ابعاد توجه داشته باشند تا سند هنگام ارایه به شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد انتقاد قرار نگیرد.

این مقام مسئول با این توضیح که برای رفع نواقص احتمالی می‌توان از باقی اسناد فرهنگی استانها که تدوین و مورد قبول واقع شده استفاده کرد اظهار داشت: سند فرهنگی استان باید با اسناد بالا دستی، اقدامات عملی، ملی و همچنین سند مهندسی کشور تطابق لازم را داشته باشد.

وی ادامه داد: اعضای کمیته چندگانه در تدوین سندها باید توجه داشته باشند که تنها برای خود و یا نهادی خاص برنامه‌ریزی نمی‌کنند بلکه برای دیگر سازمانها و نهادها نیز برنامه ریزی می‌کنند پس باید برنامه ریزی همه جانبه‌ای داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با گلایه از عدم حضور نمایندگان مجلس در شورای فرهنگ عمومی بیان کرد: طبق قانون باید یک نفر از نمایندگان مجلس در این جلسه حضور داشته باشد تا پس از بررسی و تصویب برنامه‌ها با مشکلی برخورد نکنیم حال باید بررسی شود که دعوت نشده و یا درصورت دعوت شدن حضور ندارند مسئله که باید توسط رسانه‌ها مطالبه شود.

وی همچنین با استقبال از دریافت آرا و نظرات مختلف درباره سند فرهنگی استان همدان افزود: در هفته‌های اخیر نقدهایی به سند فرهنگی شده است که از همینجا اعلام می‌کنیم آمادگی دریافت تمام نظرات، پیشنهادات و انتقادات درباره این سند را داریم و از اصحاب رسانه می‌خواهیم این موضوع به‌گوش نخبگان و صاحب نظران استان برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *