فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان گفت: سپاه با کمک گروه‌های جهادی در مناطق فوق بحرانی ریزگردها به ویژه در جنوب اهواز حضور یافت و بیش از ۸ هزار هکتار نهال‌کاری و ۱۰ هزار عملیات مهار ریزگردها صورت گرفت.

سردار حسن شاهوارپور ظهر امروز در مراسم نهال‌کاری به مناسبت روز درختکاری در سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان با اشاره به اهمیت درختکاری اظهار داشت: درختکاری یکی از موضوعات مهمی است که باید در خوزستان به علت گرمای زیاد به آن توجه شود. افزون بر این با توجه به وجود ریزگردها و خشکسالی خوزستان یکی از مباحثی که می‌تواند نقش اثرگذاری در تلطیف هوا داشته باشد همین کاشت نهال و درختان به ویژه درختان مثمر است.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان بیان داشت: تاکنون در بحث درختکاری اقدامات بسیاری صورت گرفته است. در برخی از مناطق درختان باید تنها برای مهار ریزگردها باشد و در جایی که امکان کاشت درختان مثمر وجود دارد این عمل صورت گیرد چرا که در حیات ما نقش اثرگذاری دارند.

سردار شاهوارپور با اشاره به تأثیرات درختکاری در سلامتی افراد افزود: در سال جاری همه نهضت کاشت درخت را دنبال کنیم و در هرجایی که امکان کاشت درختان مثمر وجود دارد این عمل صورت گیرد.

وی با بیان اینکه درختان غیر مثمر نیز نقش اساسی در تلطیف هوا و اقتصاد استان ایفا می‌کنند، گفت: امیدواریم که با تلاش مردم و تأسی از مقام معظم رهبری که هرساله این کار بزرگ انسانی را انجام می‌دهند، وارد این عرصه شویم تا درختکاری را به سنت تبدل کنیم.

سردار حسن شاهوارپور با تأکید بر اینکه بیابان‌زدایی در خوزستان نیازمند مداومت است، ابراز داشت: با توجه به کیفیت زمین‌های استان، بخشی از بیان‌زدایی کاشت نهال است و بخش دیگر با استفاده از ابزار و امکاناتی که می‌تواند در مهار ریز‌گردها مؤثر باشد.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان اظهار داشت: سپاه پاسداران با کمک گروه‌های جهادی در مناطق فوق بحرانی ریزگردها به ویژه در جنوب اهواز حضور یافت و بیش از ٨ هزار هکتار نهال‌کاری و ۱۰ هزار عملیات مهار ریزگرد‌ها صورت گرفت.

سردار شاهوارپور در پایان با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته از سوی بسیج سازندگی در مهار ریزگردها بیان داشت: نباید استمرار این فعالیت‌ها قطع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *