رئیس مجلس در روز درختکاری ضمن غرس یک اصله نهال درخت سیب گفت: برای داشتن زندگی سالم و بانشاط باید زمین و آسمان را از آلودگی‌های زیست‌محیطی حفظ کنیم.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی (ظهر امروز ۱۵ اسفند) همزمان با روز درختکاری، یک اصله نهال سیب غرس کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت سالروز میلاد حضرت اباعبدالله الحسین(ع) این روز را به ملت ایران به‌ویژه پاسداران سبزپوش انقلاب اسلامی تبریک و تهنیت گفت.
وی با بیان اینکه “ملت ما به‌دنبال فرهنگ‌سازی عاشورا است”، تصریح کرد: همان‌طور که حضرت امام(ره) فرمودند “اگر سپاه نبود، کشور نبود”، باید این روز بزرگ را به همه سبزپوشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریک گفت. امیدواریم بتوانیم فرهنگ‌سازی عاشورا را همان‌طور که شهید عزیزمان، شهید سلیمانی فرمود “ما ملت امام حسینیم” پیاده‌سازی کنیم.

قالیباف با ابراز اینکه “روز درختکاری یک سنت خوب و حسنه در کشور ما به‌شمار می‌آید”، ادامه داد: حفظ منابع طبیعی کشور و محیط زیست اساس کار ماست و همه ما همان‌طور که در قانون اساسی به آن اشاره شده است، وظیفه داریم نسبت به حفظ محیط زیست کوشا باشیم، به‌طریق اولی مسئولان و دست‌اندرکاران نیز موظف هستند در این عرصه تلاش جدی داشته باشند.

رئیس قوه مقننه با تأکید بر اینکه “زندگی ما وقتی سالم و بانشاط خواهد بود که ما زمین و آسمان را حفظ کنیم”، گفت: آلودگی خاک، آلودگی هوا، آلودگی آب و آلودگی صوتی موجب ایجاد مشکلات جدی در حیات و سلامت زندگی مادی و معنوی می‌شود.

وی تصریح کرد: ما در مجلس شورای اسلامی نیز وظیفه خود می‌دانیم به‌ویژه در فراکسیون محیط زیست و کمیسیون کشاورزی در این مسیر قدم‌های خوبی را برداریم، کما اینکه تا امروز نیز اقدامات خوبی از قبیل پیگیری صید ترال در خلیج فارس و حل مشکلات محیط‌بانان صورت گرفته است و اگر نیاز باشد در حوزه قانونگذاری حمایت‌های بیشتری صورت خواهد گرفت.

قالیباف در پایان از باغبانان مجلس که در این مراسم حضور داشتند، تشکر و قدردانی کرد و گفت: حداقل در طول ۲۰ ماهی که در مجلس حضور دارم، با توجه به اینکه با این حوزه آشنایی دارم، زحمات شما عزیزان را از نزدیک شاهدم و پاس می‌دارم و از یکایک شما عزیزان تشکر می‌کنم.

بر اساس این گزارش، رئیس مجلس پس از غرس یک اصله نهال سیب در محوطه فضای سبز مجلس، درخت غرس‌شده سال گذشته را نیز آبیاری کرد و حفظ و نگهداری فضای سبز را مهم‌تر از کاشت درخت دانست.

در این مراسم سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست و محمدجواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس نیز حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *