مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان، گفت: از امشب افت دما، بارش برف و باران در استان همدان آغاز می شود.

محمد حسن باقری شکیب اظهار داشت: یک سامانه بارشی از امشب وارد استان می‌شود و بارش‌هایی را به صورت برف و باران به همراه دارد.

وی با اشاره به اینکه در ساعاتی از بعد از ظهر امروز وزش شدید باد را در نقاط مختلف استان خواهیم داشت، تصریح کرد: دیروز سرعت وزش باد در نهاوند به ۱۱۵ کیلومتر بر ساعت رسیده است.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با بیان اینکه از امشب افت دما را در استان خواهیم داشت، گفت: با توجه به سرما و برودت هوا، باغداران از هرس درختان خودداری کنند.

باقری شکیب با اشاره به اینکه امشب و فردا بارش‌هایی را در نقاط مختلف استان داریم، عنوان کرد: گندم‌کاران نسبت به کودپاشی، کود سرک هرچه سریعتر اقدام کنند.

وی به وضعیت دمای استان در ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: در این مدت نهاوند با حداکثر دمای ۱۳ درجه به عنوان گرمترین شهرستان استان و فامنین با حداقل دمای منفی ۴ درجه، سردترین نقطه استان گزارش شده است.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان درباره وضعیت دمای شهرستان همدان در روز گذشته، تصریح کرد: دمای همدان در گرمترین ساعات ۱۰ درجه سانتی‌گراد و در سردترین حالت منفی ۱ درجه اعلام شده است.

باقری شکیب با بیان اینکه  مقدار بارندگی سال زراعی امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال روند کاهشی داشته است، اظهار داشت: بارش‌ها در همه شهرستان‌های استان رشد منفی داشته است.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس آخرین اطلاعات نقشه‌های هواشناسی و پیش‌بینی‌های بلندمدت، میزان بارندگی‌ها در اسفند ماه کمتر از نرمال است، تصریح کرد: اما فرودین پر بارشی را خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *