مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان گفت: از بعد از ظهر امروز تا جمعه شب وزش شدید باد را در استان خواهیم داشت.

محمد حسن باقری شکیب اظهار داشت: از امروز یک سامانه بارشی ضعیف استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و در برخی ساعات شاهد بارش پراکنده باران خواهیم بود‌.

وی با تاکید بر اینکه برای امروز و فردا وزش شدید باد پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: احتمال خسارت به سازه‌های ساختمانی و تابلوهای اعلانات وجود دارد.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با اشاره به اینکه امروز دمای استان روند افزایشی دارد اظهار داشت: اما از فردا شب دمای هوا به طرز محسوسی کاهش می‌یابد.

باقری شکیب افزود: در روز شنبه حداقل دمای بسیاری از شهرستان‌های استان به منفی ۵ درجه هم خواهد رسید.

وی به وضعیت دمای استان در ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: در این مدت شهرستان‌های بهار، اسدآباد و نهاوند با حداکثر دمای ۱۵ درجه به عنوان گرمترین و رزن با حداقل دمای ۲ درجه به عنوان سردترین شهرستان‌های استان گزارش شده است.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان گفت: دمای هوای شهرستان همدان هم در روز گذشته بین ۴ و ۱۴ درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است.

باقری‌شکیب با بیان اینکه از یکشنبه شب یک سامانه جدید بارشی وارد استان می‌شود، اظهار داشت: فعالیت این موج بارشی، در برخی ساعات بارش برف و باران را به همراه خواهد داشت.وی با اشاره به اینکه میزان بارش‌های اسفندماه در استان کمتر از حد نرمال خواهد بود، تصریح کرد: اما از نیمه دوم فروردین ماه روزهای پر بارشی را خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *