استاندار همدان با بیان اینکه حمایت و هماهنگی سیستم بانکی در این عرصه تاثیرگذار است پس بانک‌ها باید آمادگی لازم را داشته باشند افزود: سال آینده برای استان تعهد ایجاداشتغال ۲۳ هزار و ۵۰۰ نفر در نظر گرفته شده است که باید محقق شود.

علیرضا قاسمی فرزاد ظهر امروز در شورای هماهنگی بانک‌های استان با بیان اینکه تسهیلات بانکی بابد به حوزه‌های تاثیرگذار بخش‌های اقتصادی هدایت شود اظهار داشت: مصوبات ستاد تسهیل استان باید هرچه سریعتر اجرا شود.

قاسمی‌فرزاد با این توضیح که حمایت و هماهنگی سیستم بانکی در این عرصه تاثیرگذار است پس بانک ها باید آمادگی لازم را داشته باشند افزود: سال آینده برای استان تعهد ایجاد اشتغال ۲۳ هزار و ۵۰۰ نفر در نظر گرفته شده است که باید محقق شود.

استاندار همدان با این توضیح که نرخ رشد پیش بینی شده در کشور ۸ درصد است ادامه داد: این نرخ برای سال آینده در استان ۷.۵ درصد پیش بینی شده که برای تحقق آن باید بانک ها نیز آمادگی لازم برای اجرایی شدن آن را داشته باشند.

وی در این جلسه همچنین خواستار بررسی سریع ، تصویب و عقد قرارداد تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ شد و مطرح کرد: توجه و اجرای بند ب تبصره ۱۶ و مانده تسهیلات اشتغال روستایی از دیگر نکات مورد توجه ما در استان که باید از محل اقساط برگشتی تسهیلات روستایی و تسهیلات رونق تولید پرداخت شود.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه با توجه به ایام پایانی سال باید پرداخت حقوق پرسنل دستگاه های اجرایی و بازنشستگان، سریعتر انجام شود عنوان کرد: باید درباره تامین نقدینگی پایان سال با ناظر پولی بانک مرکزی از هم‌اکنون هماهنگی لازم انجام گیرد.

وی همچنین با این توضیح که در حوزه منابع و مصارف باید تلاش کرد نسبت به متوسط کشور ، تا سطح ۷۰ درصد اقدام شود ادامه داد: باید عمدتا تسهیلات به حوزه‌های تاثیرگذار بخش‌های اقتصادی مانند بخش صنعت ، معدن ، کشاورزی ، مسکن و گردشگری هدایت شود.

ای مقام مسئول همچنین خواستار تعیین تکلیف سریع واحدهای تملیکی توسط بانک‌ها شد و بیان کرد: باید مراقب بود طرح‌های در تملک بانک‌ها و یا در شرف اجراییه تولید و اشتغال لطمه نبیند علاوه بر این بانک‌های خصوصی نیز باید نسبت به پرداخت تسهیلات در استان اقدامات جدی‌تری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *