فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تلاش‌های مذبوحانه دشمنان و منافقین برای تضعیف ارتش و سپاه با هدف لطمه‌زدن به استقلال و اقتدار کشور است.

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم سی‌ویکمین دوره دانش‌آموختگی مدیریت دفاعی و هفتمین دوره عملیات مشترک و مرکب دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش که صبح امروز (چهارشنبه) در دانشگاه جنگ ارتش برگزار شد، با تبریک بعثت حضرت رسول اکرم (صلّی اللّه علیه و آله و سلّم) اظهار داشت: حوادث امروز جهان به‌روشن‌ترین شکل ممکن نشان می‌دهد که عزت، اقتدار، استقلال و امنیت یک کشور و یک ملت در سایه اتکای به مردم خود تحقق می‌یابد؛ نه با اتکای به بیگانگان.

وی ادامه داد: حوادث امروزه جهان نشان داد که از دست دادن توان دفاعی به‌امید حمایت بیگانگان چه عواقب خسارت‌باری برای کشور در پی خواهد داشت.

سرلشکر موسوی افزود: امروز ما بیش از هر زمان دیگری به دوراندیشی پیامبرگونه حضرت امام خمینی (رضوان اللّه علیه)، درود می‌فرستیم که ارتش را به‌عنوان یک بازوی مستحکم دفاعی برای کشور حفظ کرد؛ همچنین در مقابل دسیسه‌ها و توطئه‌های بیگانگان برای تضعیف کشورمان، امام راحل به‌منظور تقویت بنیه دفاعی کشور، سپاه و بسیج را نیز ایجاد کرد که امروز ما به‌برکت این سازمان‌های مردمی، واقف هستیم.

فرمانده‌کل ارتش تصریح کرد: باید هوشیار باشیم؛ چرا که آن خط تضعیف نیرو‌های مسلح همچنان ادامه دارد و اتاق فکر دشمنان هر روز با دستاویزی یک محتوای جدید، شایعه و تحریک جدیدی را می‌آفریند تا شاید بتواند به این دو سازمان و به این خط مقدم دفاع از کشور ضربه بزنند؛ البته تجربه این ۴۳ سال و حوادثی که دیروز و امروز بر ما گذشت، ملت ما را آبدیده و نسبت به توطئه‌ها آگاه کرده است.

وی اضافه کرد: ملت ما خوب بداند که تلاش‌های مذبوحانه دشمنان و منافقین برای تضعیف ارتش و سپاه چه اهداف شوم و خائنانه‌ای را دنبال می‌کنند و با استفاده از پنجره‌های نحس شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی در خدشه‌دار کردن قدرت دفاعی و ملت ایران، اهداف شیطانی نظام سلطه به‌سرکردگی نظام مافیای آمریکا را دنبال می‌کنند تا به استقلال و اقتدار این کشور سربلند لطمه بزنند.

سرلشکر موسوی تأکید کرد: بر همه ما واجب است که در مقابل مافیای رسانه‌ای دشمن، بصیرت و استقامت خود را در حرکت بی‌انحراف و بی‌توقف به‌سوی اهداف گام دوم انقلاب اسلامی و راه نورانی‌ای که رهبر عزیزتر از جانمان اشاره می‌کند، نشان دهیم.

فرمانده‌کل ارتش گفت: هرچه زمان می‌گذرد، بیش از پیش ارزش راهبردی تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری را درک می‌کنیم که فرمودند “اگر ما امروز یکی از دو سازمان ارتش و سپاه را نداشتیم”، باید آن را ایجاد می‌کردند و با این تدبیر بر حفظ و تقویت و رشد هرچه بیشتر هر دو سازمان تأکید فرمودند.

وی اظهار داشت: حفظ و ارتقای توان و آمادگی نیرو‌های مسلح با تدابیر فرماندهی معظم کل قوا و اقتدار ناشی از آن دستاوردی بی‌نظیری در ایران ماست که به‌برکت انقلاب اسلامی و در سایه نظام جمهوری اسلامی به دست آمده است.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه جلال و اقتدار، عاریتی و قرض‌گرفتنی نیست و با اتکا به دیگران حاصل نمی‌شود، اضافه کرد: این اسلام عزیز و آموزه‌های امامِین انقلاب اسلامی است که به ما آموخت برای دستیابی به استقلال، آقایی و عزت باید به خداوند بزرگ توکل کرد، به ملت خود اتکا داشت و از نیرو‌های مسلح قدرتمند و به‌روز برخوردار بود؛ البته این تدبیر منحصر به عرصه نظامی نیست، بلکه در سایر مؤلفه‌های قدرت اعم از عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، فناوری، علمی و…، راه موفقیت همین است.

فرمانده‌کل ارتش در پایان خطاب به دانش‌آموختگان گفت: خداوند بزرگ را به‌دلیل نعمت بزرگ انقلاب اسلامی و ولایت فقیه سپاسگزاریم و به شما برادران عزیز که امروز دانش‌آموخته دانشگاه فرماندهی و ستاد شده‌اید به‌دلیل اینکه از این به بعد در مصادر مهم‌تری در ارتش قرار می‌گیرید و در حرکت تمدنی انقلاب نقش برجسته‌تری پیدا می‌کنید، تبریک عرض می‌کنم و برای همه شما آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *