سرمربی تیم فوتبال سپاهان پس از توقف برابر ذوب‌آهن از سمت خود کناره‌گیری و ابراز امیدواری کرد باشگاه ضمن موافقت با این موضوع، انرژی جدیدی به تیم ترزیق کند.

محرم نویدکیا در نشست خبری پس از تساوی بدون گل سپاهان مقابل ذوب‌آهن در دربی اصفهان گفت: ذوب‌آهن خیلی علاقه‌مند بود که ساختار دفاعی خوبی داشته باشد و مساوی در این بازی نیز برای آنها قابل قبول بود. سعی کردیم از فضا‌های ایجاد شده که خیلی هم کم بود خوب استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در نیمه دوم سعی کردیم گردش توپ بیشتری داشته باشیم. دو سه موقعیت فوق‌العاده خوب داشتیم و دیگر نمی‌دانم چه بگویم. وقتی توپ‌ها از فاصله ۱۰ متری گل نمی‌شود دیگر کاری از دستم برنمی‌آید. فکر و برنامه‌ریزی می‌کنم ولی این وضعیت برای من جای سؤال دارد و شرایط خوبی نیست.

سرمربی سپاهان عنوان کرد: می‌دانم که هواداران خیلی ناراحتند و به آنها حق می‌دهم. خودم هم ناراحت هستم ولی باید در این باره کمی واقع‌ بینانه حرف بزنیم. از روزی که آمدم تمام تلاشم این بود که باشگاه ساختار بهتری داشته باشد و تیم روند خوب و با ثباتی داشته باشد. سعی کردیم تیم هجومی بازی کند و ساختار خوبی در دفاع و حمله داشته باشیم ولی متاسفانه امسال نتایج‌مان طوری نیست که اینجا بنشینم و از تیمم و نوع بازی دفاع کنم. هرچقدر هم که بخواهم خودم را راضی کنم که تیم خوب کار می‌کند ولی باید قبول کنیم که نتیجه هم نیاز است و ما در این مورد خوب نبودیم.

نویدکیا گفت: امیدوارم باشگاه تصمیم خوبی بگیرد، چون فکر می‌کنم نیاز است که از الان به بعد انرژی جدیدی به تیم اضافه شود و یک نفر جدید که مقداری بچه‌ها را از لحاظ روحی و روانی برای بازی‌ها آماده کند، به تیم اضافه شود. امیدوارم باشگاه قبول کند و اجازه دهد من کنار بروم و نفر دیگری را به تیم اضافه کنند.

وی افزود: این تصمیم برای من سخت است، چون نه برای مباحث مالی اینجا آمدم و نه برای اینکه رزومه درست کنم. وضعیت تیم خوب نبود و باشگاه شرایط خوبی نداشت و من همه تلاشم را کردم. باز هم تکرار می‌کنم، هرکسی دیگری که اینجا آمد، از او خواهش می‌کنم اجازه دهد تیم به ثبات برسد. سال‌های سال است که شرایط خوبی نداشتیم ولی باید به ثبات برسیم و همیشه جزو سه تیم بالای جدول باشیم و در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کنیم. امسال باید این ثبات را به دست بیاوریم و بعد شانس قهرمانی داشته باشیم. نه اینکه بگویم هرکسی که اینجا آمد نباید از او انتظار قهرمانی داشت؛ این غیر منصفانه است. تیم سپاهان این حق را دارد که همیشه برای قهرمانی مبارزه کند.

سرمربی سپاهان تصریح کرد: فشار نباید روی بازیکن و کادر بیش از حد باشد و امیدوارم هواداران و باشگاه اجازه دهند هرکسی که می‌آید با ثبات کارش را ادامه دهد و بتواند باشگاه را همیشه جزو ۴-۳ تیم برتر نگه دارد، دراین صورت به مرور زمان قطعا قهرمانی نیز به دست می‌آید. از همه کسانی که در این ۴۹ هفته به من کمک کردند ممنون هستم. باید منصفانه از مهندس عظیمیان مدیر قبلی کارخانه و اعضای هیئت مدیره کارخانه و باشگاه و آقای ساکت تشکر کنم که از من حمایت کردند. آقای ساکت به عنوان یک برادر بزرگتر تا جایی که می‌توانست به من و تیم کمک کرد. دلم می‌خواست تا جایی که می‌توانم به تیم کمک کنم ولی الان فکر می‌کنم نیاز است یک نفر جدید به تیم اضافه شود تا سپاهان راهش را بهتر طی کند.

نویدکیا گفت: برای من واقعا سخت که ببینم اینقدر هواداران ناراحت هستند و اذیت می‌شوند. شاید خیلی‌ها بگویند تیمت سوم است و هنوز ۱۱ بازی مانده و طبق قراردادت اگر سهمیه بگیری یعنی کارت را درست انجام داده‌ای، چیزی که روز اول با مسئولان باشگاه توافق کردیم ولی واقعیت این است که ناراحتی هواداران برایم خیلی سخت است. وقتی عمرم را در این باشگاه گذرانده‌ام، حس اینکه هواداران در این هفته‌های اخیر اینقدر ناراحت می‌شوند، برایم غیرقابل تحمل است.

نویدکیا با بیان اینکه «امیدوارم باشگاه مسیر خوبی را انتخاب کند» یادآور شد: امیدوارم همینطور از تیم حمایت شود و هرکسی که جای من باشد قطعا برای موفقیت تیم تلاش می‌کند. بابت کم و کاستی‌ها از همه عذر‌خواهی می‌کنم و برای همه آرزوی موفقیت دارم.

وی در واکنش به سؤالی مبنی بر فشاری که روی او بوده است، گفت: در مصاحبه قبل از بازی یا هفته قبل گفتم که من روی خودم فشار دارم، نه باشگاه و نه هیئت مدیره و نه هواداران روی من فشاری وارد نکردند ولی من تحمل ناراحتی هواداران را نداشتم و این برایم سخت بود. از همه تشکر کردم و اصلا به دنبال این نیستم که بهانه‌ای برای کسی بیاورم. همه چیز خوب بوده ولی واقعیت این است که تیم نتیجه می‌خواهد. الان هواداران ناراحت هستند و شاید اعتراضی هم نداشته‌اند و از من حمایت هم کردند ولی اینکه هواداران را ناراحت ببینیم برایم سخت است و شاید فرد دیگری راحت‌تر بتواند به تیم کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *