استاندارهمدان  گفت: افزایش تولیدات سیمان هگمتان و نهاوند نقش مهمی در پیش‌برد ساخت صدهزار واحد مسکن در نهضت ملی مسکن و تامین نیاز استان دارند.

علیرضا قاسمی فرزاد ظهر امروز در دیدار با رئیس و مدیران عامل واحدهای وابسته به بنیاد مستضعفان استان، اظهار داشت: بنیاد مستضعفان باید تسهیلات با سود ارزان‌تری در راستای حمایت از کارآفرینی و ایجاد اشتغال، در اختیار متقاضیان قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه واحدهای وابسته به بنیاد مستضعفان چرخه تولیدات خود را تکمیل کنند، تصریح کرد: مجموعه‌های تولیدی و خدماتی وابسته به بنیاد مستضعفان در استان رشد کمی و کیفی خوبی داشتند. 

استاندار همدان با بیان اینکه مجموعه‌های تولیدی سیمان در استان بسیار حائز اهمیت است، اظهار داشت: تولیدات سیمان هگمتان و نهاوند مجموعا حدود سه میلیون تن است. 

 قاسمی فرزاد گفت: بنیاد مستضعفان در حوزه بانک و سرمایه، منابع مالی خود را افزایش و بخش عظیمی از آن را در حوزه تسهیلات در راستای تولید و ایجاد اشتغال در استان قرار دهد.  

وی افزود: توقع مردم و دولت در شرایط فعلی کشور، از بنیاد مستضعفان، عملکرد مبتنی بر کمک، و نقش‌آفرینی موثر درحوزه‌های اقتصادی است. 

استاندار همدان عنوان کرد: انتظار می‌رود تسهیلاتی که بنیاد مستضعفان در حوزه کارآفرینی و اشتغال در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد با کمترین و نازل‌ترین سود ارائه شود تا الگویی در کشور باشد. 

قاسمی فرزاد افزود: از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بنیاد مستضعفان در زمینه هتل‌داری، به ویژه گردشگری استفاده خواهیم کرد.  

وی اظهار داشت: باتوجه به برخی محدودیت‌ها به ویژه در حوزه کشاورزی، گردشگری به عنوان یکی از محورهای توسعه مد نظر قرار می‌گیرد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *