رئیس اتحادیه قنادان همدان گفت: با توزیع حواله‌های روغن در بین قنادی‌ها مشکل کمبود روغن واحدها برطرف شده است.

محمد ارغوان با بیان اینکه در ماه گذشته قنادان ما با مشکل تامین روغن صاف قنادی مواجه بودند، اظهار داشت: از دیروز توزیع این نوع روغن در استان آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۵ تن روغن به عنوان سهمیه دی ماه به دست ما رسیده است، تصریح کرد: ۱۰ تن را به ملایر اختصاص دادیم و مابقی بین قنادی‌های سایر شهرستان‌های استان تقسیم شده است.

رئیس اتحادیه قنادان همدان با بیان اینکه در زمینه تامین شکر و آرد مورد نیاز قنادی‎ها مشکلی نداریم، عنوان کرد: ۲۰۰ تن سهمیه شکر بین این واحدها توزیع شده است.

ارغوان افزود: ۳۰۰ تن شکر هم برای استان تخصیص یافته که کارهای ترخیص آن انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در دوسال گذشته بخاطر شرایط کرونا و کسادی بازار، درآمد قنادان کاهش یافته است، گفت: اما امسال انتظار داریم بازار شب عید بهتری داشته باشیم.

رئیس اتحادیه قنادان همدان با تاکید بر اینکه قیمت مواد اولیه تولید شیرینی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، اظهار داشت: نرخ هر کیلو آرد نخود به ۷۰ هزار تومان رسیده است.

ارغوان با بیان اینکه ۲۰۵ واحد رسته شیرینی پزی در شهر همدان فعال است، تصریح کرد: برخی واحدها بخاطر بازار کسادی بازار از این حرفه خارج شده‌اند. 

وی با بیان اینکه تخم‌مرغ هم به مقدار کافی در اختیار واحدها قرار می‌گیرد، اظهار داشت: تلاش کردیم با تامین به موقع مواد اولیه مورد نیاز قنادی‌ها آرامش را در بازار حاکم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *