عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث اعطای سهام عدالت به جاماندگان در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید، گفت: البته بحث تأمین سهام برای جاماندگان به‌دلیل محدودیت‌های سازمان خصوصی‌سازی همچنان ابهام دارد.

جعفر قادری عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی حذف ارز ترجیحی در جلسه شب گذشته کمیسیون متبوع خود، گفت: مسئله حذف ارز ۴۲۰۰تومانی شب گذشته مورد بررسی قرار نگرفته است و تصمیم نهایی پس از بررسی مجدداً در کمیسیون به صحن خواهد رفت.

وی افزود: در جلسه شب گذشته کمیسیون تلفیق توضیحاتی توسط رئیس کمیسیون در خصوص ارز ترجیحی مطرح شد اما بحثی که منجر به تصمیم‌گیری شود، رخ نداد، برخی مباحث درآمدی نیز که به کمیسیون بازگشته بود مورد بررسی قرار گرفت.

قادری در ادامه گفت: در بحث بند «ی» تبصره یک لایحه بودجه سال آینده و در جزء یک، مبلغ ۴.۵ میلیارد یورو مربوط به نیرو‌های دفاعی باقی ماند اما در جزء دوم این بند از تبصره یک، مبلغ ۵.۵ میلیارد یورو مربوط به اجرای طرح‌های پیشران جدید و نیمه‌تمام به ۳ میلیارد یورو کاهش یافت، همچنین بحث جاماندگان سهام عدالت نیز مطرح شد که در ادامه کمیسیون تلفیق با سهام‌دار شدن این افراد موافقت کرد.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص سازوکار تأمین سهام موردنیاز جاماندگان سهام عدالت گفت: این بحث در کمیسیون به تصویب رسید اما همچنان بحث تأمین سهام ابهام دارد چراکه سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده است که امکان واگذاری سهام‌های بازگشتی سهام عدالت را به‌دلیل تعهدات جدید ندارد، این موضوع از جمله نکاتی است که به‌دلیل محدودیت‌های سازمان خصوصی‌سازی همچنان وضعیت مشخصی ندارد.

پیش از این حمید پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه در مخالفت با پیشنهاد یکی از نمایندگان مجلس برای اعطای سهام به جاماندگان سهام عدالت گفته بود: از سال گذشته همچنان ۱۳۰ هزار میلیارد تومان سهام باقی مانده که یک برگه آن نیز عرضه نشده است. در بودجه امسال نیز ۷۵ هزار میلیارد تومان سهام باید عرضه شود، ۱۳۰ هزار میلیارد تومان نیز کمیسیون تلفیق پیشنهاد کرده است تا برای حمایت از تأمین اجتماعی و ایثارگران سهام عرضه شود، به‌عبارتی تاکنون ۴۰۰ هزار میلیارد تومان سهام دولت باید عرضه گردد که اصلاً چنین سهامی وجود ندارد، پیشنهاد ما این است که این موضوع به کمیسیون تلفیق بازگردد و با دعوت از وزیر اقتصاد در وهله‌ اول روشن گردد که ما اصلاً چه‌میزان سهام داریم و بعد در خصوص آن تصمیم‌گیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *