استاندار همدان با این توضیح که ایجاد ۲۳هزار شغل در استان، یک برنامه و هدف است که به عنوان نقطه شروع برنامه‌های استان خواهد بود گفت: ظرفیت استان بیش از این اعداد و ارقام است

علیرضا قاسمی‌فرزاد، ظهر امروز در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری، اظهارداشت: سهمیه اشتغال استان در سال آینده ۲۳هزار شغل، تعیین شده است.

وی با بیان اینکه محورهای اشتغال در استان، دانش بنیان و متکی بر تکنولوژی‌های جدید طرح‌ریزی خواهد شد افزود:‌ رویکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به کارآفرینی و اشتغال قابل تقدیر است. 

استاندار همدان بیان کرد:‌ رویکرد کاری ما در حوزه اشتغال و کارآفرینی، بر اساس سیاست‌های دولت سیزدهم و منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید است. 

وی با این توضیح که ایجاد ۲۳هزار شغل در استان، یک برنامه و هدف است که به عنوان نقطه شروع برنامه‌های استان خواهد بود گفت: ظرفیت استان بیش از این اعداد و ارقام است. 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تحقق اشتغال در استان، به همت و پشت‌کار مدیران استانی بستگی دارد مطرح کرد: باید در راستای عملیاتی کردن برنامه‌های دولت از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد. 

قاسمی فرزاد با این توضیح که استان همدان ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استانی، منطقه‌ای و جهانی دارد که باید در راستای تحقق آن‌ها اقدام کرد ادامه داد: در ۱۴۰۱ برنامه‌ای بر اساس رویکرد‌ها و اهداف برنامه ششم توسعه در استان طراحی و اجرایی خواهیم کرد. 

وی با بیان اینکه اصل، افزایش تولید و حمایت از تولید مبتنی بر آمایش سرزمینی و مزیت‌های نسبی استان به تفکیک شهرستان‌ها است عنوان کرد: فرمانداران به عنوان نمایندگان دولت در شهرستان‌‌ها نیز در راستای اجرایی کردن برنامه‌ها و طرح‌های در نظر گرفته تلاش خواهند کرد. 

استاندار همدان توضیح داد: رویکرد اصلی که در کنار این برنامه‌ها باید به سرانجام برسد، اقدام بر اساس و پایه طرح‌های دانش‌بنیان و با تکیه بر علم و فن‌آوری است بنابراین محورهای اشتغال، باید با تکیه بر برنامه‌های دانش‌بنیان طرح‌ریزی شود. 

وی بیان کرد: برای تحقق هدف ذکر شده از ظرفیت پارک علم و فناوری و دانشگاه بوعلی، برای اجرایی کردن برنامه‌های ایجاد اشتغال و حمایت از تولید، استفاده خواهد شد. 

 این مقام مسئول با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی مربوطه، به عنوان حمایت‌کننده و پشتیبان در کنار برنامه‌های دولت در استان در راستای تولید و ایجاد اشتغال خواهند بود اظهار داشت:‌ نگاه ما به اشتغال، بیشتر تمرکز بر روی مبحث تولید است و اعداد و ارقام هرچقدر هم مهم باشند باز هدف ما بلند‌تر از آن است. 

وی با بیان اینکه به دنبال افزایش تولید و مبتنی بر دانش و ظرفیت سنجی و بازار یابی هستیم تا بتوان از این ظرفیت در راستای صادرات و افزایش ارزش افزوده استفاده کرد‌ اضافه کرد: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای صدور مجوز‌ها و یا همان “پنجره واحد” است که باید فرآیند آن در کوتاه‌ترین زمان باشد. 

قاسمی فرزاد با این توضیح که دستگاه‌های اجرایی باید فرآیند صدور مجوز واحدهای تولیدی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن صادر و اجرا کنند مطرح کرد: بدون شک تسهیل در صدور مجوز، سرعت تولید و از سوی دیگر ایجاد اشتغال را افزایش خواهد داد.

وی نگاه دولت به روستا‌ها را با دید رونق اشتغال روستایی و کسب و کار خانگی و همچنین اقدام در راستای مهاجرت معکوس برشمرد و افزود:‌ رویکرد جدید در کشاورزی، استفاده از آبیاری نوین است تا بتوان از آب و خاک استان بیشترین استفاده را کرد. 

 استاندار همدان با اعلام اینکه به دنبال استفاده و اجرای صنایعی در استان هستیم که کمترین میزان مصرف آب را داشته باشند توضیح داد:‌ اقدامات خوبی در زمینه توریست درمانی با همکاری شورای شهر و شهرداری همدان در دست اقدام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *