پروژه مرکز جامع سرطان همدان که بخاطر مشکلات مالی متوقف شده بود با همکاری بنیاد خیریه فرشچیان دوباره ادامه پیدا می‌کند.

اوایل دی ماه بود که کارکنان پروژه مرکز جامع سرطان همدان از تعطیلی ساخت‌و‌ساز پروژه و تسویه حساب با کارگران خبر دادند.با دریافت این خبر، به سراغ مسئولان علوم پزشکی و نمایندگان مجلس رفتیم تا علت تعطیلی این پروژه بزرگ را پیگیری کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مدیر اجرایی پروژه مرکز جامع سرطان همدان، بروز مشکلات مالی و گرانی تجهیزات را علت توقف پروژه اعلام کردند.با توجه به اینکه ساخت و ساز پروژه طولانی شده و در سال‌های گذشته تورم شدت گرفته و قیمت تجهیزات چندین برابر شده است، هزینه ساخت این مرکز نسبت به مبلغی که زمان شروع به کار پروژه پیش‌بینی شده بود تفاوت چشمگیری پیدا کرده است‌.

افزایش شدید هزینه‌های ساخت‌و‌ساز و تجهیزات این مرکز تشخیصی درمانی سبب بروز مشکلات مالی و توقف پروژه شده بود.اما با پیگیری و مساعدت‌های دانشگاه علوم پزشکی و امام جمعه همدان‌، چندین جلسه با نمایندگان بنیاد خیریه فرشچیان برگزار شده است. 

در آخرین جلسه‌ای که با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار، دکتر حاج بابایی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و خانواده مرحوم فرشچیان، که در دفتر بنیاد فرشچیان برگزار شد، بر شروع مجدد پروژه ساخت مرکز جامع سرطان همدان در اسرع وقت، تاکید شد.

شروع به کار دوباره این پروژه امیدی برای مداوای بیماران سرطانی با هزینه دولتی است.فاز اول این پروژه که مربوط به ساختمان رادیوتراپی است در تیر ماه امسال افتتاح شده اما به دلیل مشکلاتی که در راه‌اندازی شتاب‌دهنده‌ها وجود دارد هنوز خدمتی در این زمینه به بیماران ارائه نمی‌شود.

در حال حاضر از فضای افتتاح شده این مرکز برای شیمی‌‌درمانی بیماران با تعرفه دولتی استفادا می‌شود.قرار است در فازهای بعدی این پروژه از دستگاه‌های پت اسکن و روش‌های تشخیصی نوین برای بیماران راه‌اندازی شود تا از رفتن بیماران به خارج استان جلوگیری شود.

گفتنی است پروژه ساخت مرکز جامع سرطان از سال ۱۳۹۷ با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی استان و بنیاد فرشچیان آغاز و تا کنون ۶۱درصد پیشرفت فیزیکی دارد‌.

این پروژه در بنایی به مساحت ۲۴ هزار متر مربع احداث شده و پیش بینی می‌شود در سال ۱۴۰۲ به بهره برداری کامل برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *