دادستان همدان گفت: افزایش بازدید‌های میدانی، نظارت‌ها و بازرسی‌ها بر بازار شب عید در دستور کار قرار دارد، ضمن آن که باید تأمین کالا‌های اساسی و قیمت‌گذاری‌ها هم از سوی دستگاه‌های متولی به موقع انجام شود.

حسن خانجانی‌موقر در حاشیه بازدید از بخش‌هایی از بازار همدان اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن سال نو، متأسفانه برخی از کسبه و بازاریان با افزایش قیمت به دنبال سودجویی و اخلال در بازار شب عید هستند.

وی با بیان اینکه افزایش بازدید‌های میدانی، نظارت‌ها و بازرسی‌ها بر بازار شب عید در دستور کار قرار دارد، افزد: از هم اکنون باید از ایجاد نابسامانی‌ها در بازار جلوگیری کرد و اجازه گرانفروشی و احتکار به ویژه در حوزه کالا‌های اساسی به سودجویان را نداد، تا هم در توزیع کالا با مشکل مواجه نشویم و هم اجناس با تعرفه‌های قانونی به دست مردم برسد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان افزود: برخی از شلوغی‌های بازار شب عید سوءاستفاده کرده و خلاف تعرفه‌های موجود اجناس و کالا‌های خود را به فروش می‌رسانند و تأسف بارتر اینکه برخی دیگر در این باره فاکتورسازی می‌کنند.

خانجانی‌موقر تصریح کرد: بنابراین می‌بایست گشت و بازرسی از بازار از سوی متولیان امر به ویژه تعزیرات و اتاق اصناف با دقت، مرتب و مستمر در این ایام انجام شود.

وی همچنین گفت: برخی کسبه با توجه به شلوغی بازار، رعایت حقوق شهروندی را فراموش کرده و با سد معبر حتی بیش از دو متر، مخلِ رفت و آمد‌ها و ایجاد بی‌نظمی‌های اجتماعی و نارضایتی‌های مردمی شده‌اند که باید شهرداری هرچه سریع‌تر وضعیت سد معبر به ویژه در سبزه میدان و کوچه‌ی دباغ خانه، سرگذر، صحاف‌خانه را سامان دهد.

دادستان همدان عنوان کرد: متأسفانه در راسته‌ قصاب‌ها علاوه بر سد معبر، برخی قصاب‌ها گوشت را به صورت غیربهداشتی عرضه می‌کنند که دستورات لازم برای برخورد با متخلفان این بخش هم داده شده است.

خانجانی موقر تأکید کرد: تأمین کالا‌های اساسی و قیمت‌گذاری‌ها باید از سوی دستگاه‌های متولی به موقع انجام شود و از طریق رسانه‌ها مردم را در جریان این قیمت‌ها قرار دهند، تا اگر مردم با گرانفروشی روبه‌رو شدند آن را به مراجع ذی صلاح برای برخورد اطلاع دهند.

دادستان و فرماندار همدان به همراه تیمی متشکل از عوامل تعزیرات و جهاد کشاورزی و اتاق اصناف از سبزه میدان، راسته بازار‌های اصلی و سرگذر بازدید کرد تا از نزدیک در جریان روند نحوه توزیع و قیمت کالا‌ها قرار بگیرند.

در این بازدید تعدادی از مردم که دادستان استان را در بین خود مشاهده کردند با بیان مشکلات دیگر خود، خواستار پیگیری شدند. از جمله آن که کسبه‌ کوچه‌ دباغ خانه از آسفالت نشدن بخشی از خیابان آن هم پس از سه سال حفاری گلایه‌مند بودند و این مقام مسئول قضایی نیز در همان محل به شهرداری اعلام کرد تا هرچه سریعتر آسفالت این بخش انجام شود. همچنین ضرورت دارد هرگونه ورود خودرو‌های سواری و شخصی به سرگذر ممنوع و یا با ضوابط مناسبی باشد.

دادستان همدان به طور عمده در بین مردم حضور دارد، حتی ملاقات مردمی دوشنبه‌های او با وجود کرونا همچنان پابرجاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *