نیروهای مسلح یمن با مشارکت یگان‌های موشکی، پهپادی و توپخانه‌ای خود، حملات نیروهای وابسته به ائتلاف عربستان سعودی و مزدوران سعودی به شهر حرض واقع در شمال غرب یمن را دفع و تلفات سنگینی بر آن‌ها وارد کردند.

ارتش یمن امروز یکشنبه تصاویر و ویدیوهای مربوط به دفع حملات متجاوزان وابسته به ائتلاف سعودی از سوی نیروهای مسلح یمن در شمال غرب یمن را منتشر کرد.

مرکز اطلاع رسانی جنگ در یمن گزارش داد که رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردیمی یمن در پیشروی خود در محور «حرض» و طی پاتکی توانستند مواضع نیروهای متجاوز را به کنترل خود درآوده و خسارت‌های زیادی را به این نیروها وارد کنند.

بر اساس این گزارش، نیروهای متجاوز وابسته به ائتلاف سعودی، برای حمله، دو مسیر اصلی با مشارکت تیپ‌های عناصر مزدور و نیروهای مسلح ارتش عربستان سعودی و عناصر مزدور سودانی اتخاذ کرده‌ بودند که اولی از جنوب شرق شهر «حرض» به سمت رشته‌کوه‌های «الهیجه» بوده و مسیر دوم نیز از «الفج» واقع در جنوب رشته کوه «ابو النار» به سمت رشته کوه الهیجه طراحی شده بود.

این مرکز اطلاع رسانی گزارش داد که متجاوزان با اتخاذ این دو مسیر تهاجم و حمله، قصد داشتند، شهر حرض را از چند جهت به اشغال خود درآوردند.

در دفع این یورش، یگان‌های نظامی مختلف نیروهای مسلح یمن مشارکت داشتند که توانستند به رغم پوشش هوایی و آتشباری، موشکی و توپخانه‌ای گسترده این حمله، آن را دفع کنند.

مرکز اطلاع رسانی ارتش یمن گزارش داد که یگان موشکی و پهپادی این کشور چند عملیات منحصر به فرد به محل تجمع و پادگان‌های نیروهای متجاوز انجام دادند که در اثر آن، آن‌ها متحمل خسارت‌های سنگینی جانی و تجهیزاتی شده‌اند. در کنار عملیات یگان موشکی و پهپادی ارتش یمن، واحد توپخانه‌ای نیز با عملیات‌های مستمر و دقیق خود توانسته است تجمعات و استحکامات متجاوزان را در هم بکوبد.

تصاویر منتشر شده از این عملیات‌ها، نشان می دهد که شمار زیاری از تجهیزات نظامی متجاوزان منهدم شده است که به عنوان نمونه، به بیش از ۴۰ خودرو و نفربر از جمله خودروهای ارتباطاتی و مین‌روب و موشک‌اندازها، ۶۰ راکت کاتیوشا اشاره کرد.

همچنین در این عملیات، یک پهپاد جاسوسی رزمی ساخت چین از نوع «CH4» و پهپاد جاسوسی کوچک رهگیری و به همراه هفت عراده توپ منهدم شده است.

در بخش تلفات و خسارات جانی نیز، تصاویر منتشر شده بیانگر آن است که شمار قابل توجهی از نیروهای متجاوز کشته یا زخمی شده و شمار زیادی نیز به اسارت نیروهای یمنی در آمده و شماری نیز فرار کرده‌اند.

بر اساس آمار مرکز اطلاع رسانی ارتش یمن، متجاوزان وابسته به ائتلاف سعودی، بیش از ۵۸۰ کشته یا زخمی داشته‌اند که در این بین، ۲۰۰ نفر کشته شده‌‌اند که در بین آنها، فرماندهان و نظامیان سعودی و سودانی نیز دیده می‌شود.

سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز گذشته گفته بود که امروز یکشنبه تصاویر دفع حملات متجاوزان را که خط بطلانی بر دروغ رسانه‌های وابسته به ائتلاف سعودی است، منتشر خواهد کرد.

کشور یمن , عربستان سعودی ,
کشور یمن , عربستان سعودی ,
کشور یمن , عربستان سعودی ,
کشور یمن , عربستان سعودی ,
کشور یمن , عربستان سعودی ,
کشور یمن , عربستان سعودی ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *